Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-01-23| Geodezja, GIS, Instytucje, Kataster

Oświęcim: od infokiosku do IIP

W połowie tego roku mieszkańcy powiatu oświęcimskiego, którzy załatwiają swoje sprawy w starostwie, będą mieli możliwość skorzystania z tzw. infokiosku, który zapewni stały i bezpłatny dostęp do internetu oraz map ewidencji gruntów i budynków.


Oświęcim: od infokiosku do IIP

System będzie posiadał wyszukiwarkę według adresu czy numeru działki. Po wprowadzeniu konkretnych danych można wyszukać fragment powiatu lub budynek i sprawdzić jego dokładne położenie, a także obliczyć jego wymiary czy odległości od innych punktów. Podobne infokioski są już we wszystkich gminach i miastach powiatu za wyjątkiem miasta Oświęcim.

– Zależy nam na rozbudowaniu istniejącego systemu informatycznego, który umożliwia obsługę szeroko rozumianych danych przestrzennych oraz opisowych, a pochodzących z różnych wydziałów i jednostek organizacyjnych starostwa oraz spoza niego – tłumaczy starosta Józef Krawczyk. – Chcemy także rozszerzyć zarządzanie danymi oraz ich dystrybucję zarówno wśród pracowników starostwa za pomocą sieci lokalnej, jak i innych użytkowników, w tym m.in.: mieszkańców powiatu, turystów czy potencjalnych inwestorów, za pośrednictwem internetu – dodaje starosta.

System ma stać się elementem regionalnej i krajowej infrastruktury informacji przestrzennej oraz zapewnić nie tylko sprawną obsługę informacji o przestrzeni i ich efektywnego wykorzystania w ramach starostwa, ale także stworzyć możliwości wymiany danych z innymi jednostkami w celu zintegrowania usług dla społeczeństwa informacyjnego.

„Budowa geograficznych systemów informacji przestrzennych w Powiecie Oświęcimskim” – to projekt, który Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu realizuje wspólnie z gminą Kęty. Całkowita wartość przedsięwzięcia to blisko 3,5 mln złotych, z czego blisko 2,5 mln dorzuciła Unia Europejska.

Źródło: SP w Oświęcimiu


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS