Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-27| Geodezja, GIS, Instytucje

Powiat elbląski będzie cyfrowy

Tuż przez świętami (23 grudnia) podpisano umowę na dofinansowanie projektu pn. „E-region powiatu elbląskiego: usługi dla przedsiębiorców”, w ramach którego powstanie m.in. geoportal z modułem geodezyjnym.


Powiat elbląski będzie cyfrowy

Przedsięwzięcie będzie realizowane głównie w starostwie w Elblągu, choć jego oddziaływanie obejmie cały obszar powiatu. Zakupiony zostanie nowoczesny sprzęt teleinformatyczny, na bazie którego zostaną stworzone interaktywne, tematyczne portale internetowe: gospodarczy, turystyczny, drogowy oraz moduły: analityczny i statystyczny, urbanistyki, stacji kontroli pojazdów, zamówień publicznych, geodezyjny, środowiskowy i ankietowy. Uruchomiony zostanie również system powiadamiania e-mail o szerokim spektrum zastosowań: począwszy od informacji o klęskach żywiołowych poprzez informacje o zdarzeniach gospodarczych (np. przetargach), skończywszy na informacjach o imprezach kulturalnych i wydarzeniach w regionie.

Dzięki wdrożeniu projektu mieszkańcy powiatu elbląskiego będą mogli załatwiać wiele spraw bez konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie. Usprawniona zostanie obsługa interesantów i znacznemu skróceniu ulegnie czas załatwiania poszczególnych spraw.

Wartość projektu to 2,4 mln zł, z czego nieco ponad 2 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-13.

Źródło: Marek Murdzia (rzecznik prasowy starosty)


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS