wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-14| Teledetekcja, Przetargi

Ortofoto miast: zmiany w przetargu

W związku z licznymi pytaniami potencjalnych wykonawców do specyfikacji przetargu na ortofotomapy miast GUGiK zmienił niektóre jej zapisy oraz przesunął termin składania ofert.


Ortofoto miast: zmiany w przetargu

Przypomnijmy, że zamówienie obejmuje wykonanie zdjęć lotniczych RGB oraz opracowanie na ich podstawie cyfrowej ortofotomapy RGB dla 203 miast w rozdzielczości 10 cm.

W 18 pytaniach firmy m.in.: wyrażały obawę, że harmonogram zamówienia jest zbyt napięty, a także pytały o świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego czy możliwość wykorzystania kamery A3 VisionMap.

Nowy termin składana ofert wyznaczono na 5 stycznia 2012 roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
sygnalizacja powinna być dobrana odpowiednio do obiektu. W przypadku kiedy trzeba sygnalizować dwoma znakami o pełnym krzyżu to już zdecydowanie nadmiar. Według mnie to już na pewno nie wynika z praktyki a jedynie z instrukcji. Za taką rozrzutność trzeba zapłacić, a płacimy my wszyscy!
odpowiedz zgłoś
do dziekuję za uwagę każdy Prezes powie że da radę :)
odpowiedz zgłoś
Hmmm Setek tysięcy modeli to żaden człowiek nie da rady w ciągu życia zrobić. :):)
odpowiedz zgłoś
do fachowców Wiem to z własnego doświadczenia zajmuje się aerotriangulacją i ortorektyfikacją praktycznie nieprzerwanie od 2001r. w Polsce, w Europie i za oceanem. To jest niezbędne w tym procesie i potwierdza to doświadczenie w wyrównaniu setek bloków i setek tysięcy opracowanych modeli.
odpowiedz zgłoś
Praktyka zgadzam sie z przedmowca, z doswiadczenia wiem iz naturalne fotopunkty sa rownie dobre jak sygnalizowane jednakze nie zawsze mozna je znalezc dlatego najlepsza metoda jest laczenie tych dwoch technik. co do Autorytetow to nikt ich nie kwestionuje tylko moze powinni bardziej wsluchac sie w glosy plynace od "produkcji".
odpowiedz zgłoś
do pilot Wiesz to z własnego doświadczenia czy tak Ci powiedzieli? Nie musisz odpowiadać. Nie twierdze że sygnalizacja jest gorsza (oczywiście że jest lepsza), ale dobre punkty naturalne są wystarczające dla takich opracowań. I wiem to z własnego doświadczenia.
odpowiedz zgłoś
do takiinnynim Oczywiście, że sygnalizacja przy tych parametrach ma ogromne znaczenie a zdecydowali o tym dwaj profesorowie i do tego praktycy, autorytety w skali europejskiej, których nazwiska możesz znaleźć wśród pracowników GUGiK - w sumie masz rację to GUGiKowcy.
odpowiedz zgłoś
sygnalizacja nie ma racjonalnego wytłumaczenia. takie tam widzimisie GUGIKowców :)
odpowiedz zgłoś
sygnalizacja Czy ktoś mi może racjonalnie wytłumaczyc, dlaczego nie można wykorzystywac znaków poziomych na asfalcie, no ja się pytam dlaczego?
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS