Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-07| GNSS, Mapy, Software

AutoMapa iOS 3.0 w AppStore

Nowy interfejs użytkownika, lepsze mapy, zgodność z iOS 5, nowa wersja systemu AutoMapa Traffic oraz obsługa nowych języków – AutoMapa iOS w wersji 3.0 jest już dostępna w AppStore.


AutoMapa iOS 3.0 w AppStore
AutoMapa iOS 3.0 wita swoich użytkowników zmienionym interfejsem dostosowanym do urządzeń iPhone oraz iPad. Uwzględnia on różnice w wielkości ekranu pomiędzy tymi modelami i zapewnia jeszcze większą widoczność mapy niż dotychczas.

AutoMapa iOS 3.0 to również nowatorska informacja o skali przekroczenia dozwolonej prędkości. Przyspieszając, wyświetlona na ekranie obwódka ikony wypełnia się czerwonym kolorem w stopniu zależnym od tego, jak bardzo kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość.

Aby dodatkowo oczyścić ekran nawigacyjny, AutoMapa wprowadziła przyciski pojawiające się dopiero po kliknięciu w ekran. Aktywują one funkcje, takie jak zmiana widoku z 2D na 3D czy regulacja wysokości trójwymiarowych budynków. Z panelu pilota korzystać można w dwóch wariantach: pełnym (zawierającym przydatne informacje nawigacyjne, takie jak: pikietaż, odległość od celu, czas i godzinę dojazdu czy prędkość) oraz kompaktowym (zawierającym informacje o prędkości pojazdu i czasie dojazdu do celu). Nowy interfejs pozwala również na dodatkowe zwiększenie widoczności mapy podczas korzystania z iPhone w poziomie dzięki możliwości ukrycia dolnej belki nawigacyjnej.

AutoMapa iOS 3.0 to również sprawne narzędzie do walki z ulicznymi korkami. Dzięki nowej wersji systemu AutoMapa Traffic użytkownicy iPhone oraz iPadów 3G otrzymują dostęp do danych o korkach i natężeniu ruchu drogowego w czasie rzeczywistym. System AutoMapa Traffic i technologia LiveDrive! zamieniają iPhone i iPady w skuteczne narzędzie nawigacyjne, które pozwala pokonać korki i inne utrudnienia na drodze. Dodatkowo, dzięki funkcji podglądu wizualizacji natężenia ruchu drogowego na terenie całego kraju można sprawdzić, jak w danej chwili wygląda stan zakorkowania poszczególnych dróg.

Nowa AutoMapa iOS 3.0 bazuje nowych mapach Polski opracowanych w IV kwartale 2011 roku. Co szczególnie ważne, dzięki systemowi AutoMapa Traffic możliwe jest wprowadzanie zmian w mapach, takich jak blokowanie i odblokowywanie remontowanych ulic czy zmiany ich kierunkowości w trybie on-line. Nowe mapy zawierają m.in.:
• pełne pokrycie sieci dróg prowadzących do miejsc zamieszkania,
• ponad 659 tys. km dróg wszystkich kategorii,
• ponad 376 tys. km dróg gruntowych,
• 2146 km autostrad (wliczając obie nitki autostrady oraz rozjazdy),
• ponad 116 tysięcy miejscowości i osad,
• ponad 48 tys. nawigacyjnych planów miejscowości i miast,
• ponad 6,4 tys. miast i miejscowości z kształtami budynków i ich adresami punktowymi,
• 871 miast z kształtami budynków i punktowymi adresami,
• 7582 miasta i miejscowości z kompletem nazw ulic,
• 895 miejscowości opracowanych z budynkami opracowanymi w technologii 3D (z wysokością),
• ponad 3.1 mln konturów budynków (2D i 3D),
• ponad 3 mln punktowych adresów,
• ponad 52 tys. jezior,
• ponad 137 tys. km rzek i cieków,
• blisko 30 tys. km linii kolejowych,
• ponad 630 tys. punktów POI,
• ponad 14 tys. przejazdów kolejowych,
• 21 tys. sygnalizatorów świetlnych.

Podróżując z AutoMapą iOS użytkownicy mogą jednocześnie korzystać z muzyki zgromadzonej w swoim iPhone czy iPadzie i odtwarzać ją poprzez głośniki samochodowe. Podczas odtwarzania muzyki, AutoMapa inteligentnie ściszy lekko muzykę tak, aby komunikat nawigacyjny wygłaszany przez Krzysztofa Hołowczyca nie był zagłuszany przez inne dźwięki, a następnie przywróci poprzednią głośność odtwarzanej piosenki. AutoMapa 3.0 dla systemu iOS zawiera również dwie nowe wersje językowe: angielską i niemiecką wraz czterema nowymi głosami nawigacyjnymi. Mike i Erica poprowadzą użytkowników AutoMapy iOS w języku angielskim, natomiast Alexander i Kamila w języku niemieckim.

Źródło: Janusz M. Kamiński


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS