wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-07| GIS, Teledetekcja, Firma

Tatry na serwerze QCoherent

Geoportal LiDAR Server został wzbogacony o dane archiwalne z lotniczego skanowania laserowego (ALS) przeprowadzonego w 2007 roku przez ProGea Consulting dla Zakopanego i Gubałówki.


Tatry na serwerze QCoherent

Dane pozyskiwano przy wykorzystaniu skanera Riegl Q560 przy gęstości około 6 pkt/m kw. Fragment chmury punktów został automatycznie sklasyfikowany w oprogramowaniu Terrasolid, wyodrębniając klasy: grunt, niska, średnia i wysoka roślinność oraz zabudowa. Dodatkowym atrybutem jest intensywność odbicia promienia lasera od obiektu oraz wartość RGB pochodząca z ortofotomap lotniczych z PZGiK (zezwolenie marszałka województwa Małopolskiego nr 19/2011).

Aplikacja LIDAR Server firmy QCoherent przeznaczona jest do wizualizacji, dystrybucji oraz kontroli jakości terabajtów chmur punktów pochodzących z lotniczego (ALS) bądź mobilnego (MMS) skaningu laserowego. Rozwiązanie to jest łatwym i szybkim do wdrożenia narzędziem geoinformatycznym z zakresu internetowych serwisów mapowych. Aplikacja zapewnia dostęp do baz danych poprzez usługę WMS, przez co znajduje szerokie zastosowanie w wielu programach GIS, przeglądarkach internetowych, czy też w środowisku 3D (np. Google Earth). LIDAR Server umożliwia użytkownikom pobieranie chmur punktów w formacie LAS poprzez interaktywnie definiowany wielobok.

Instrukcja korzystania z aplikacji

Źródło: ProGea Consulting, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS