Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-01| GIS, Mapy

Powstaje GIS wilanowskiej rezydencji

Muzeum Pałac w Wilanowie w połowie listopada uruchomiło system informacji przestrzennej zawierający wyniki badań archeologicznych przeprowadzonych na terenie zespołu pałacowo-ogrodowego w latach 2003-11. Dzięki niemu można dokładnie zobaczyć, gdzie zlokalizowane były stanowiska archeologiczne i jakie warstwy historyczne zostały odkryte na terenie wilanowskiej rezydencji.


Powstaje GIS wilanowskiej rezydencji

GIS dotyczący badań archeologicznych jest częścią większego realizowanego projektu, jakim jest budowa systemu informacji przestrzennej dla całego zespołu pałacowo-ogrodowego w Wilanowie. Będzie on zawierał informacje obejmujące:
• pałac wraz z jego układem wewnętrznym, pomieszczeniami, elementami wystroju wewnętrznego i zewnętrznego oraz wszystkich pozostałych budynków zabytkowych,
• park, jego zagospodarowanie, zbiorniki wodne, obiekty budowlane, architektury ogrodowej, rzeźby, pomniki, instalacje techniczne, roślinność, siedliska zwierząt,
• zmiany zachodzące na przestrzeni wieków w całym założeniu pałacowo-parkowym,
• zabytki ruchome wraz z ich usytuowaniem w muzeum,
• monitoring i prewencję konserwatorską.

Budowany w muzeum system GIS (oparty na oprogramowaniu ArcGIS) będzie narzędziem wspomagającym zarządzanie i opiekę nad obiektami zabytkowymi oraz historyczną bazą wiedzy o zabytkowym pałacu i jego otoczeniu. Kolejny etap budowanego GIS-u udostępniony będzie internautom w połowie 2012 r.

Małgorzata Przeździęk


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS