wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-28| GIS, Firma, Przetargi, Instytucje

Kto rozbuduje GIS w GUS?

W przetargu Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) na rozbudowę platformy aplikacyjnej GIS oraz wdrożenie Portalu Geostatystycznego wpłynęła tylko jedna oferta.


Kto rozbuduje GIS w GUS? <br />
fot. masti/Wikipedia
fot. masti/Wikipedia

Złożyła ją firma GISPartner z Wrocławia, która wykona zamówienie za 3,8 mln zł. Umowę na jego realizację podpisano 22 listopada. Jej przedmiotem jest rozbudowa Modułu Aktualizacji Gminnej oraz opracowanie i wdrożenie Portalu Geostatystycznego. Serwis ten posłuży urzędowi do prezentacji danych przestrzennych zebranych podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2011 oraz Powszechnego Spisu Rolnego 2010. Prace te mają być zrealizowane do końca listopada 2012 r.

Źródło: TED, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Brawo GUS Ale specjaliści - jedna oferta i to za połowę szcowanej wartości zamówienia. To prawdziwy sukces. Przy okazji ciekawe wyniki kontroli w GUS http://bip.kprm.gov.pl/portal/kpr/48/1623/Wystapie nia_pokontrolne_2011.html
odpowiedz zgłoś
a tyle lat wystarczał... excell :)
odpowiedz zgłoś
A mi się marzy.. ...aby atkie hicki klocki były dostępne :) http://www.digitalurban.org/2011/11/gemma-early-be ta.html
odpowiedz zgłoś
A po co? A po co korzystać z Geoportalu, skoro jesteśmy zielona wyspą. Skoro ma GUS swoje (znaczy moje i twoje) pieniążki to lekka rąsią cmyk 3,8 mln. Tylko szybko, bo się rok budżetowy kończy i ktoś mógłby zacząć szukac oszczędności. Ciekawe czy to ci sami spece od podwójnych umów na wynagrodzenia. Jakoś władza ich bardzo lubi. Może warto ogłosić konkurs. Pytanie konkursowe - dlaczego ich władza tak lubi?
odpowiedz zgłoś
Prezentacja danych A czy nie można byłoby wykorzystać Geoportalu do prezentacji danych zebranych podczas NSP 2011! Rozumiem, że się nie da.
odpowiedz zgłoś
szacunkowa szacunkowa wartość przetargu 8,6 mln
odpowiedz zgłoś
pomiar Konieczny będzie przetarg na pomiar pionowości;P
odpowiedz zgłoś
zdjęcie Nie wydaje się Państwu że budynek ze zdjęcia jest lekko pochylony w lewo ?
odpowiedz zgłoś
mhm mhm
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS