wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-23| GIS, Edukacja, Imprezy

Szukanie skarbu na GIS Day w Gdańsku

Kilkaset osób wzięło udział w obchodach GIS Day 2011 (16 listopada) na Politechnice Gdańskiej organizowanych przez Geodezyjne Koło Naukowe „Hevelius”.


Szukanie skarbu na GIS Day w Gdańsku

Sesję wykładową otworzył prorektor Politechniki Gdańskiej ds. kształcenia i rozwoju, prof. Waldemar Kamrat, który podkreślił rosnącą popularność GIS i potrzeby popularyzacji zagadnień z nimi związanych. Podczas wykładów w auli PG słuchacze mogli dowiedzieć się o różnych zastosowaniach systemów GIS. Dr hab. Jacek Urbański (prof. PG) wprowadził uczestników w tematykę. Przedstawiciele firmy Procad prezentowali wyniki prac projektowych w programie Google Earth oraz omówili możliwości wykorzystania aplikacji typu open source w pracy przedsiębiorstw i samorządów. Firma BMT Argoss przygotowała referat nt. zastosowań GIS przy projektach urbanistycznych. Sesję referatową zakończył przedstawiciel firmy Esri Polska, który dowiódł jak niezwykle nowoczesnymi i użytecznymi narzędziami są systemy informacji geograficznej. Okolicznościowy wykład wygłosili także przedstawiciele Urzędu Miasta Gdańska. Zawarto w nim wiele informacji o zastosowaniach GIS-u bliskich obywatelowi.

Sesja konkursowa składała się z kilku konkurencji, w których do wygrania były nagrody rzeczowe, prenumerata GEODETY oraz mnóstwo słodyczy. Podczas terenowej gry GIS & GO uczestnicy wykorzystywali wiedzę teoretyczną w praktyce, szukając skarbów ukrytych na całej Politechnice. Można było także zmierzyć się w geograficznych kalamburach i sprawdzić swoją precyzję w poziomowaniu statywów.

Centrum GIS Uniwersytetu Gdańskiego przygotowało warsztaty grupowe oraz indywidualne : • Arc Scene, podstawy ArcGIG Desktop;
• zajęcia indywidualne: pozyskiwanie danych z Google Earth oraz ich do użycia w ArcGIS;
• zajęcia indywidualne przy komputerze „Co to jest GIS” – dla gimnazjum , liceum oraz niewtajemniczonych;
• konkurs multimedialny z wykorzystaniem rzutnika dla małych grupy „Poznaj Europę”.

Patronem medialnym Dnia GIS na Politechnice Gdańskiej była redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Koło Naukowe ?Hevelius?


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS