Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-22| Teledetekcja

RapidEye: cała Litwa po raz drugi

Niemiecka firma RapidiEye, właściciel konstelacji satelitów obserwacyjnych o tej samej nazwie, dostarczyła litewskiemu Ministerstwu Rolnictwa już drugą mozaikę zdjęć satelitarnych pokrywających obszar całego kraju.


RapidEye: cała Litwa po raz drugi
Zobrazowania będą wykorzystane do monitorowania zmian pokrycia terenu, co jest elementem programu mającego zmniejszyć powierzchnię nieużytków. W tym celu dane te (w rozdzielczości 5 m) są przyrównywane do zdjęć lotniczych z półmetrowym pikselem z wykorzystaniem metodyki opracowanej w GMES-owym projekcie Geoland2. W ramach podpisanego porozumienia za rok RapidEye ma dostarczyć jeszcze jedną tego typu mozaikę.

Zdaniem Clemensa Stromeyera z RapidEye wyzwaniem w tym projekcie jest przede wszystkim wilgotny klimat Litwy, który utrudnia zebranie w okresie sezonu wegetacyjnego zdjęć pozbawionych chmur. Jak jednak podkreśla, to właśnie w takich warunkach konstelacja pięciu satelitów sprawdza się najlepiej.

Źródło: RapidEye, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS