Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-22| GIS, Edukacja, Imprezy

GIS Day z prezydencją

Siódma edycja GIS Day organizowanego przez Urząd Miejski w Bytomiu (16 listopada) odbyła się pod honorowym patronatem prezydencji Polski w Radzie UE, Parlamentu Europejskiego, GGK oraz licznych instytucji i firm.


GIS Day  z prezydencją <br />
 fot. Krzysztof Kadis
fot. Krzysztof Kadis

Program konferencji skupiał się wokół udziału samorządów w tworzeniu globalnej struktury danych przestrzennych i ich roli w zarządzaniu bezpieczeństwem miasta oraz nowych zastosowań takich jak np.: System Informacji Kulturalnej jako narzędzie promocji miasta i motor rozwoju infrastruktury kulturalnej. Ponadto wystąpili m.in.: prof. Tadeusz Chrobak (AGH Kraków), który mówił o jakości danych w cyfrowej generalizacji kartograficznej i dr Artur Krawczyk, który przedstawił tematykę organizacji EUROGI.

Po sesjach merytorycznych przyszła kolej także na coś dla ciała i ducha – poza lunchem i przekąskami, pozytywną energią płynącą z muzycznych zakątków świata obdarzył zaproszonych gości akordeonista Marcin Wyrostek wraz z zespołem Coloriage podczas wieczornego koncertu.

W konferencji wzięło udział 113 osób, a wśród nich prezydent Bytomia Piotr Koj, dyrektor Wydziału Geodezji Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach Andrzej Figas, śląski WINGiK Mirosław Puzia, wiceprezes SGP Alicja Kulka, przedstawiciele wyższych uczelni, studenci oraz uczniowie bytomskich szkół średnich. Wsparcia dla GIS Day udzielili Instytutu Systemów Przestrzennych i Katastralnych, firmy Epson Polska, KPG oraz 24GIS. Impreza odbyła się w Bytomskim Centrum Kultury BECEK.

Dzień Systemów Informacji Geograficznej w Bytomiu był obchodzony także w Zespole Szkół Technicznych. Udział wzięli w nim nie tylko uczniowie klas geodezyjnych ZST, ale także innych szkół. Mieli oni możliwość uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli firmy Makrogeo, ISPiK-u oraz pracowników Wydziału Geodezji Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Były to: • zajęcia terenowe z wykorzystaniem sprzętu geodezyjnego; • podstawy GIS i analiz geograficznych, czyli zapoznanie się z wykorzystaniem GIS w bytomskim UM (uczestnicy wykonywali samodzielnie analizy na mapie obejmującej dzielnicę Szombierki); • Systemy Informacji Geograficznej – uczniowie na przygotowanej mapie Bytomia, na poszczególnych warstwach generowali zadane im obiekty. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, a warsztaty nasunęły także nauczycielom przedmiotów geodezyjnych pomysły na nowe tematy lekcji.

Magdalena Pogoda, Marta Gogola (UM Bytom)


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS