wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-10| GIS, Edukacja, Imprezy

Wyobraź sobie GIS Day 2011 na PW

Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej – dzięki staraniom organizatorów ze Stowarzyszenia Geoida – obchodzi tegoroczny GIS Day z wielkim rozmachem.


Wyobraź sobie GIS Day 2011 na PW

Dzień Technik Geoinformacyjnych na Politechnice Warszawskiej odbędzie się 17 listopada w Małej Auli GG pod honorowym patronatem Głównego Geodety Kraju oraz JM Rektora PW, który dokona uroczystego otwarcia imprezy o godz. 9:15. Podczas blisko siedmiogodzinnej konferencji zostanie wygłoszonych wiele interesujących referatów związanych z wdrażaniem systemów informacji geograficznej oraz budową infrastruktury informacji przestrzennej. Gościem honorowym GIS Day 2011 będzie prof. Francis Harvey, który zademonstruje uczestnikom, czym różni się amerykański i europejski styl życia na przykładzie budowy infrastruktury informacji przestrzennej. Przekonamy się zatem czy (i jak?) w czasach powszechnej globalizacji prawdziwy Easy Rider może poszukiwać własnej wolności i indywidualizmu w świecie standardów OGC.

Jednym z najciekawszych akcentów tegorocznego GIS Day będzie wykład Arkadiusza Kołodzieja z Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz Tomasza Kozłowskiego – koordynatora projektu „Wiki lubi zabytki” w Polsce. Dychotomiczna struktura tej prezentacji pozwoli na ukazanie roli inicjatywy społecznej przy wspomaganiu instytucji publicznej we wdrażaniu unijnej dyrektywy INSPIRE. Będziemy mogli przekonać się o niezwykłej sile, która kształtuje społeczeństwo obywatelskie w zakresie geoinformacji (Volunteered geographic information & collaborative mapping). Autorzy opowiedzą o swoich doświadczeniach z Partycypacją 2.0 i zdradzą nam, co skłoniło niejakiego Roweromaniaka by opracować dokumentację 478 zabytków...

W tegorocznym GIS Day swoje „pięć minut” będą mieć także przedstawiciele Wydziału Geodezji i Kartografii (dr hab. Zdzisław Kurczyński, dr hab. Katarzyna Osińska-Skotak, dr Dariusz Gotlib, koordynatorka GIS Day 2011 Anna Fiedukowicz oraz niżej podpisany). W programie GIS Day przewidziano także liczne atrakcje – konkursy tematyczne z cennymi nagrodami, pokazy infokiosków GUGiK, trójwymiarowe modele NID, symulacje powodziowe i wiele innych. Uwaga! Niektóre konkursy już trwają, inne powoli się kończą (11.11 – FotoSherlock, 13.11 – GisBrainiak, 15.11 – GeoFinder); szczegóły na stronie WWW.

GIS Day to nie tylko WIELKA nauka. Nie można także zapomnieć o akcencie muzycznym. Przekonamy się także, czy 30 lat, które minęło od skomponowania Imagine, to czas wystarczający, by urzeczywistnić marzenie Johna Lennona. Już dziś czekając na GIS Day, „wyobraź sobie, że wszyscy ludzie dzielą się światem”. Może to „tylko marzenie”? A może to GIS i SDI są sposobem, by ten świat poznać, zrozumieć i oswoić? Przekonaj się 17 listopada! Przekonaj się, że nawet „jeśli jesteś marzycielem, to nie jesteś sam”. Mała Aula GG PW może pomieścić 300 osób. Bądź jedną z nich!

Robert Olszewski


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS