wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-09| GIS, Edukacja, Imprezy

GIS Day w Toruniu po raz 12.

Interesująco zapowiada się tegoroczny Dzień GIS w Toruniu organizowany przez Instytut Geografii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W najbliższą środę, 16 listopada, Toruń na kilka godzin stanie się stolicą, nie tylko kujawsko-pomorskiej, geoinformacji.


GIS Day w Toruniu po raz 12.
Zaproszeni prelegenci przyjadą zarówno z instytucji krajowych (GUGiK, GRID), regionalnych (RDLP, Urząd Marszałkowski), jak i lokalnych (Urząd Miasta Bydgoszczy, Urząd Miasta Torunia). Reprezentowane będą także krajowe (Esri Polska, Czerski Trade) i zagraniczne firmy komercyjne (Fly Eye z Wielkiej Brytanii oraz Aibotix z Niemiec).

Uczestnicy sympozjum będą mogli zapoznać się m.in. ze: stanem realizacji modułu SIP w Infostradzie Kujaw i Pomorza, geoportalem Torunia – jednym z najbardziej odważnych tematycznie miejskich portali, bydgoskim systemem informacji o środowisku a także, w dziesięć lat po projekcie testowym Kujawy, Georeferencyjną Bazą Danych Obiektów Topograficznych. Ponadto prezentowany będzie SIP w Lasach Państwowych, GIS w działalności GOPR oraz w wizualizacji na potrzeby konsultacji społecznych.

Atrakcją toruńskiego Dnia GIS będzie pokaz bezzałogowego pojazdu latającego Aibot X6 służącego pozyskiwaniu danych przestrzennych. Wykład, stoisko firmowe oraz pokaz terenowy przygotowany jest przez niemiecką firmę Aibotix przy współpracy z brytyjską firmą Fly Eye. Dodatkowo spółka Czerski Trade z Warszawy zaprezentuje nowości z zakresu technik satelitarnych.

Równolegle z sesją wykładową odbędą się: otwarte warsztaty modelowania trójwymiarowego oraz gra terenowa geocaching. Tradycyjnie przewidziano losowanie ciekawych nagród, w tym rocznych akademickich licencji oprogramowania geoinformacyjnego. Także wtedy nastąpi rozstrzygnięcie i wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego „Mapa Świata”, na który napłynęło wiele ciekawych prac.

Po raz pierwszy w długiej i bogatej historii organizacji Dnia GIS w Toruniu całość obrad transmitowana będzie na żywo na stronie Uniwersyteckiej Telewizji Internetowej. Wszystkie zainteresowane osoby, które nie mogą przyjechać do Torunia, mogą na żywo śledzić to wydarzenie. Wstęp wolny na wszystkie prelekcje. Na warsztaty 3D oraz grę terenową obowiązuje wcześniejsza rejestracja (odpowiednio: rgolba@umk.pl i/lub mareklarecki@gmail.com).

Szczegóły

Mieczysław Kunz (Instytut Geografii UMK w Toruniu)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS