wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-08| Geodezja, GIS, Firma, Software

Punkty osnowy z telefonu

Firma Encom z Krakowa udostępniła w Android Markecie bezpłatną wersję programu geoGPS na telefon z systemem Android (smartfon); wcześniej był on dostępny odpłatnie. Aplikacja przeznaczona jest do wyszukiwania punktów osnowy geodezyjnej, graniczników, elementów uzbrojenia, działek na podstawie współrzędnych XY podanych w układach państwowych.


Punkty osnowy z telefonu

Program obsługuje układ PUWG 2000 (strefy 5-8) i układ lokalny krakowski. Aplikacja wykorzystuje tylko odbiornik GPS wbudowany w smartfona, stąd dokładność wyznaczenia współrzędnych wynosi zazwyczaj około 2 m. Współrzędne XY wyszukiwanych punktów można podać w oknie dialogowym lub wybrać z bazy punktów wgranych do urządzenia.

Frima nie przewiduje pobierania opłat za geoGPS w wersji 1.x, kolejne wersje prawdopodobnie również będą bezpłatne.

Źródło: Encom Sp. z o.o.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
nowa wersja geoGPSa W sklepie Android Market udostępniliśmy nową wersję geoGPSa 1.21 z możliwością rejestracji pomierzonych punktów odbiornikiem GPS wbudowanym w smartfona ( tableta ). Pomierzone punkty można zgrywać z urządzenia lub wykorzystywać do nawigacji. Współrzędne XY oczywiście zapisywane są w wybranym układzie państwowym.

od autora Proszę o uwagi i propozycję do geoGPSa. Z naszej strony postaramy się wprowadzić proponowane zmiany, jeżeli będą one tylko do zrealizowania. Uwagi osób które korzystają w codziennych pracach będą najcenniejsze. Ilość użytkowników ciągle wzrasta, mamy więc nadzieję, że aplikacja jest przydatnym narzędziem. Chciałbym też rozwiać wątpliwości - aplikacja jest darmowa.

re: user 3 Chyba masz rację, źle zrozumiałem słowa "Współrzędne XY wyszukiwanych punktów można wybrać z bazy punktów wgranych do urządzenia."

RE o co tu chodzi? Kolega ~v1 chyba faktycznie nie wie o co chodzi. Przeczytaj opis i nie pisz takich bzdur. Czy przy tyczeniu tachimetrem producent instrumentu pobiera opłaty ? Śmieszne....

o co tu chodzi? I znów na geodezji zarobi ktoś inny tylko nie geodeci. Udostępnienie współrzędnych punktów zgodnie z rozporządzeniem podlega opłacie za punkt. Czemu za tą informację profity ma pobierać komercyjna firma?

Odpowiedź I jest odpowiedź. Jednych zadowoli innych nie :-) http://www.geoforum.geodezja.pl/read.php?1,61184,6 1249#msg-61249 (drugi post). Pozdrawiam

Administrator 1/ Informacja nadeslana przez firmę Encom nie zawierała daty. Czekamy na odpowiedź, czy produkt faktycznie jest bezplatny do końca roku. 2/ Poza tym proszę komentujących o nieuzywanie słów typu "olewa" i niewulgaryzowanie języka.

@nie ignorant O to mi chodzi, że w w/w tekście nie ma nic o czasowej bezpłatności programu. Skoro już jest umieszczana informacja to niech będzie ona rzetelna. Tym bardziej że jest napisane, iż aplikacja była wcześniej dostępna odpłatnie (czyli już nie jest - więc czemu miałaby być znów odpłatna?). Przytoczony przez Ciebie link jest do innej strony - którą nie każdy czytelnik wyłapie. Co prawda data jest w miarę świeża (5 listopad), ale można też założyć, że autorzy zdecydowali się puścić aplikację za free od dzisiaj. Wyżej wymieniony tekst artykułu wcale nie wyjaśnia, iż aplikacja będzie od 2012 roku płatna.

@User Chłopie to się w końcu zdecyduj! Jesteś za wolnym rynkiem czy komuną? Nie płacisz: źle, płacisz: jeszcze gorzej? O co Ci chodzi? Info w pierwszym poscie: http://www.geoforum.geodezja.pl/read.php?1,61184

darmowy do końca 2011? tylko że z wyżej wymienionego tekstu to nie wynika. Pomyłka czy celowy zabieg w celu przyciągnięcia większej ilości zainteresowanych?

Czytam czytam... Gadać gadają, komentować komentują a wiedzieć nie wiedzą że program darmowy i owszem ale tylko do końca 2011. Dziękuję i pozdrawiam :-)

darmo Dlatego sporo firm olewa Androida. Android zresztą to nie jest jedyny system na telefony...

to tylko potwierdza teorię że programy na androida najlepiej jak są darmowe lub za grosze - wydawcy przyzwyczaili użytkowników do programów za free i to jest tego efekt. Kolejna firma ugięła się pod presją użytkowników - cwaniaków. Programy dla fachowców są skierowane do węższej grupy odbiorców i powinny jednak coś kosztować, stosownie do oferowanych możliwości. Nawet te liche 5-10zł. Nawet jeśli ktoś się upiera przy wersji bezpłatnej wystarczy licencja płatna do celów komercyjnych i bezpłatna do hobby/edukacyjnych.

13 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolebka Polski w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS