Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2011-11-04| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

Teraz skaner?

W najnowszym dodatku do listopadowego wydania miesięcznika GEODETA (na rynku ukaże się w nadchodzącym tygodniu) prezentujemy m.in. zestawienie skanerów laserowych: 7 modeli fazowych i 16 impulsowych.


Teraz skaner?

Popularność, jaką cieszą się krajowe imprezy i kursy poświęcone skanowaniu, świadczy o dużym zainteresowaniu polskich geodetów (i nie tylko geodetów) tą technologią. Niektórzy wciąż wstrzymują się jednak z zakupem skanera, licząc na odczuwalny spadek cen. Czy warto jeszcze zwlekać?
Gdy publikowaliśmy pierwsze wydanie dodatku „Skanery Laserowe” (w kwietniu 2008 roku), żadna polska firma nie posiadała jeszcze lotniczego systemu skanowania. Dziś mają go już cztery spółki, a kilka kolejnych może pochwalić się sporym doświadczeniem na tym polu. Rynek skanowania lotniczego można uznać tym samym za nasycony (o ile nie przesycony). Ani się obejrzymy, a to samo czeka także skaning naziemny i mobilny. Być może nadchodzi więc ostatni moment, by zaistnieć na tym rynku?
Z drugiej strony firmy, które już posiadają skaner, uskarżają się, że wciąż trudno przekonać potencjalnego klienta do droższego – choć znacznie szybszego i bardziej efektywnego niż pomiary klasyczne – skanowania. Jednak porównując tegoroczne zestawienie z tym z 2008 roku, zobaczymy wyraźnie, że nowy sprzęt oferuje o wiele większe możliwoś­ci cięcia cen, podnoszenia jakoś­ci i realizacji innowacyjnych projektów...

Ponadto w dodatku m.in.: • Lasery na Intergeo, • Aula Leopoldina w chmurze, • Skanery w paleontologii, • Mobilne systemy skanowania, • Skaning lotniczy w monitorowaniu szkód górniczych, • Skanery w wojsku

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama