wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-04| GIS, Mapy

Historia Polski na Hikimapie

Hikimapa to nowy serwis, który za pomocą społecznościowej mapy ma popularyzować mało znane epizody z historii Polski.


Historia Polski na Hikimapie
Jest to budowana oddolnie przez użytkowników mapa historyczna, której elementami mają być mało znane wydarzenia i postaci z przeszłości. Użytkownicy przypisują do wybranych punktów na mapie przygotowane przez siebie opisy – na razie wiele z nich bazuje głównie na artykułach z Wikipedii. Są jednak także oryginalne i ciekawe wpisy – np. informacja o miejscu urodzenia Antoniego Jabłońskiego, jednego z żołnierzy, którzy 2 maja 1945 roku zawieszali polską flagę na Kolumnie Zwycięstwa (Siegessäule) w Berlinie.

Każdy może dodać własny punkt na tej mapie. Użytkownicy rywalizują ze sobą w rankingach, a każde zgłoszenie nowego elementu jest moderowane. Wszystkie zaakceptowane przez moderatorów zgłoszenia można przeglądać na mapie oraz przeszukiwać za pomocą wyszukiwarki. Ważnym elementem serwisu jest także forum, na którym już można znaleźć informacje na temat tego, jak redagować dobre opisy dodawanych na mapie punktów.

Hikimapa.pl to projekt stowarzyszenia Pospolite Ruszenie Szlachty Ziemi Krakowskiej, powstały dzięki grantowi z programu Patriotyzm Jutra oraz wsparciu Fundacji Orange. Patronem honorowym serwisu jest dr Łukasz Kamiński, prezes IPN.

Źródło: historiaimedia.org


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS