wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-03| GIS, Mapy, Firma, Instytucje

Wodzisław Śląski ma cyfrowy plan

W ramach budowy miejskiego systemu informacji przestrzennej władze Wodzisławia Śląskiego uruchomiły testową wersję internetowego planu miasta.


Wodzisław Śląski ma cyfrowy plan <br />
Portal Inwestora
Portal Inwestora
Geoportal działa w technologii firmy GISPartner z Wrocławia. Na razie składa się z dwóch ogólnodostępnych modułów – planu miasta oraz portalu inwestora. Pierwszy z nich udostępnia m.in. warstwy: ortofotomapy, ewidencji gruntów i budynków, szlaków turystycznych, punktów użyteczności publicznej, wydarzeń kulturalnych czy przystanków autobusowych. W drugim module można dodatkowo przeglądać: zasięg planów zagospodarowania (obowiązujących, opracowywanych i archiwalnych), tereny przeznaczone pod inwestycje, lokalizacje ofert inwestycyjnych, ewidencję działalności gospodarczej itp.

Podobnie jak inne geoportale firmy GISPartner, serwis oferuje ponadto: rysowanie na mapie, różne opcje wyszukiwania danych, eksport widoku mapy, narzędzia do mierzenia odległości czy zliczania ludności, a także możliwość dodawanie zewnętrznych WMS-ów.

Portal jest jednym z elementów miejskiego SIP-u. Umowę na jego budowę podpisano w lipcu 2010 roku z firmą GISPartner. Obejmuje ona wdrożenie systemu wraz z zakupem sprzętu komputerowego i oprogramowaniem, a także przeprowadzenie szkoleń administratorów i użytkowników SIP-u wewnątrz Urzędu Miasta. Wartość całego przedsięwzięcia to 4,7 mln zł, z czego niecałe 4 mln zł dołożyła Unia Europejska.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do GISPartner Ok, plan miasta jest w wersji testowej - to Was nieco usprawiedliwia (szkoda że w newsie nie ma tego zastrzeżenia). Natomiast wydaje mi się oczywistą oczywistością, że w wypadku braku danych powinna wyświetlić się informacja o braku danych a nie "zerowej" ludności.
odpowiedz zgłoś
miauczek... Wstrzasniety tym co zobaczylem, przygotowalem zestaw odpowiedzi do wyboru: 1) Zabraklo skali 2) Portal jest ściśle geodezyjny, i jakakolwiek redakcja kartograficzna jest niewskazana 3) Ewmapa nie przewiduje takiej funkcjonalności;) ...ale tak w ogole to prosze nie zrozum mnie zle, nie sadze zeby (jeszcze) istniala generowana dynamicznie mapa internetowa, którą pod względem kartografii oceniłbym na 5. Jeszcze trochę czasu i pracy programistów upłynie...
odpowiedz zgłoś
Jeśli to jest na dwóję... ...to jaką ocenę przewidziano dla powiatu mikołowskiego?
odpowiedz zgłoś
Zlicz ludność do Troll Pomiarowy, Obecnie punkty adresowe są dostępne jedynie dla jednej dzielnicy miasta - Zawady (zachodnia część miasta). Wybrany obszar należy zaznaczyć narzędziem do rysowania dowolnego kształtu lub poligonu i następnie wybrać funkcję - zlicz ludność.
odpowiedz zgłoś
do JK i miauczka Drogi JK! Skoro już wykorzystałeś mojego posta jako źródło korekty, byłoby sympatycznie jakoś to zasygnalizować, chociażby w komentarzach. Drogi miauczku! Niespecjalnie poważnie pisałem poprzedniego posta. Jeżeli ma być nieco poważniej: moja subiektywna "kartograficzna" ocena: 2 w skali 1-5. Szczególnie irytują nazwy ulic (brak generalizacji linii bazowej - poszczególne litery są na różnych "wysokościach"). Do tego niekonsekwentny algorytm wyświetlania nazwy w zależności od skali (np. podpis ulicy Gałczyńskiego w Wodzisławiu - wyświetlana w skali 500,1000,5000, ale nie 2000 ). No i(przynajmniej mi) funkcja zliczania ludności nie działa - mimo zaznaczenia obszaru w centrum miasta wynik to 0. Jeśli nie mam do tego uprawnień - informacja chyba być powinna nieco inna. Nie mam natomiast również zastrzeżeń co do szybkości i stabilności. Pozdro
odpowiedz zgłoś
Zły na pewno nie Kartograficznie równie dobry jak rybnicki, a szybkość i stabilność działania - dużo lepsza.
odpowiedz zgłoś
czepiam się Primo: nie wiem czy ten plan miasta jest aż tak zły, żeby z firmy robić GISParter. Przynajmniej na GISPiętro zasłużyli Secundo: język polski być bardzo dwuznaczna język - a ja chcę zobaczyć GIS-owe narzędzie do mierzenia ludności. I do ważenia też!!
odpowiedz zgłoś
Gratulacje!!! Oto kolejny geoportal w województwie śląskim. Gratuluję Wodzisławowi!!! Gratuluję Wszystkim, którym chce się podjąć wysiłek i rozwijać geodezję.
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS