wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-03| GIS, Mapy, Firma, Instytucje

Wodzisław Śląski ma cyfrowy plan

W ramach budowy miejskiego systemu informacji przestrzennej władze Wodzisławia Śląskiego uruchomiły testową wersję internetowego planu miasta.


Wodzisław Śląski ma cyfrowy plan <br />
Portal Inwestora
Portal Inwestora
Geoportal działa w technologii firmy GISPartner z Wrocławia. Na razie składa się z dwóch ogólnodostępnych modułów – planu miasta oraz portalu inwestora. Pierwszy z nich udostępnia m.in. warstwy: ortofotomapy, ewidencji gruntów i budynków, szlaków turystycznych, punktów użyteczności publicznej, wydarzeń kulturalnych czy przystanków autobusowych. W drugim module można dodatkowo przeglądać: zasięg planów zagospodarowania (obowiązujących, opracowywanych i archiwalnych), tereny przeznaczone pod inwestycje, lokalizacje ofert inwestycyjnych, ewidencję działalności gospodarczej itp.

Podobnie jak inne geoportale firmy GISPartner, serwis oferuje ponadto: rysowanie na mapie, różne opcje wyszukiwania danych, eksport widoku mapy, narzędzia do mierzenia odległości czy zliczania ludności, a także możliwość dodawanie zewnętrznych WMS-ów.

Portal jest jednym z elementów miejskiego SIP-u. Umowę na jego budowę podpisano w lipcu 2010 roku z firmą GISPartner. Obejmuje ona wdrożenie systemu wraz z zakupem sprzętu komputerowego i oprogramowaniem, a także przeprowadzenie szkoleń administratorów i użytkowników SIP-u wewnątrz Urzędu Miasta. Wartość całego przedsięwzięcia to 4,7 mln zł, z czego niecałe 4 mln zł dołożyła Unia Europejska.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS