Geoportal działa w technologii firmy GISPartner z Wrocławia. Na razie składa się z dwóch ogólnodostępnych modułów – planu miasta oraz portalu inwestora. Pierwszy z nich udostępnia m.in. warstwy: ortofotomapy, ewidencji gruntów i budynków, szlaków turystycznych, punktów użyteczności publicznej, wydarzeń kulturalnych czy przystanków autobusowych. W drugim module można dodatkowo przeglądać: zasięg planów zagospodarowania (obowiązujących, opracowywanych i archiwalnych), tereny przeznaczone pod inwestycje, lokalizacje ofert inwestycyjnych, ewidencję działalności gospodarczej itp.
Podobnie jak inne geoportale firmy GISPartner, serwis oferuje ponadto: rysowanie na mapie, różne opcje wyszukiwania danych, eksport widoku mapy, narzędzia do mierzenia odległości czy zliczania ludności, a także możliwość dodawanie zewnętrznych WMS-ów.
Portal jest jednym z elementów miejskiego SIP-u. Umowę na jego budowę podpisano w lipcu 2010 roku z firmą GISPartner. Obejmuje ona wdrożenie systemu wraz z zakupem sprzętu komputerowego i oprogramowaniem, a także przeprowadzenie szkoleń administratorów i użytkowników SIP-u wewnątrz Urzędu Miasta. Wartość całego przedsięwzięcia to 4,7 mln zł, z czego niecałe 4 mln zł dołożyła Unia Europejska.