wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-02| GNSS

POZGEO z lepszym oprogramowaniem

7 listopada o godz. 10:00 nastąpi uruchomienie nowej wersji oprogramowania APPS działającego na potrzeby serwisu POZGEO. Ma ono zwiększyć dokładność pomiarów odbiorników jednoczęstotliwościowych.


POZGEO z lepszym oprogramowaniem
Oprogramowanie Automatic Postprocessing Software for Trimble Application w wersji 2.07 zostało przystosowane do współpracy z modelami jonosfery udostępnianymi przez IGS (International GNSS Service). Ich zastosowanie ma na celu poprawę obliczeń przeprowadzanych z wykorzystaniem odbiorników jednoczęstotliwościowych (GPS L1), na które jonosfera ma znaczący wpływ. Uwzględnienie modeli powinno poprawić także, choć w mniejszym stopniu, wyniki opracowania obserwacji wykonanych odbiornikami dwuczęstotliwościowymi (GPS L1/L2).
Informacja o nazwie wykorzystanego modelu jonosfery będzie uwidoczniona w raporcie z obliczeń. W raporcie pojawi się także informacja odnośnie wykorzystanych epok i wynikającym stąd efektywnym czasie pomiaru, co pozwoli na bardziej wiarygodną ocenę jakości danych obserwacyjnych.

Administratorzy ASG-EUPOS informują jednocześnie, że do oprogramowania zostało wprowadzone ograniczenie umożliwiające policzenie tylko plików obserwacyjnych wykonanych nie później niż 120 dni od bieżącej daty. Z chwilą wdrożenia oprogramowania przedmiotowe ograniczenie będzie obowiązywało dla plików wykonanych przed 5 lipca 2011 r. Powodem wprowadzenia tego ograniczenia było wydłużanie się kolejki plików oczekujących na obliczenie, spowodowane między innymi dłuższym czasem wyszukiwania niezbędnych danych dla plików zawierających starsze obserwacje.

Źródło: ASG EUPOS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Nie wcześniej czy nie później? Chyba powinno być "plików obserwacyjnych wykonanych nie WCZEŚNIEJ niż 120 dni od bieżącej daty"
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS