wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-02| GNSS, Software, Ludzie, Imprezy

Polski YETI walczy o głosy

W europejskim konkursie nawigacji satelitarnej (ESNC) do wręczenia pozostała jeszcze nagroda publiczności. Walczy o nią m.in. projekt polskich studentów o nazwie YETI.


Polski YETI walczy o głosy
Jego autorami są Maciej Piotrowski i Michał Wojtysiak. Choć są studentami elektroniki i telekomunikacji na Politechnice Poznańskiej, to przygodę z konkursem ESNC rozpoczęli w czasie pobytu na Politechnice Turyńskiej w ramach wymiany Erasmus.

YETI (Your Entertainment & Tracking Interface) to aplikacja dla smartfonów zaprojektowana przede wszystkim z myślą o miłośnikach „białego szaleństwa”. Z jednej strony wyposażono ją w narzędzia treningowe i rozrywkowe, mające urozmaicać jazdę na nartach czy snowboardzie. Z drugiej strony umożliwia ona automatyczne wzywanie pomocy w razie wypadku, nawet bez dostępu do sieci GSM. Może się to okazać przydatne, np. w razie utraty przytomności na stoku.

Zalety tego oprogramowania zostały już docenione w ESNC w kategorii organizowanej przez władze Bawarii. Dzięki temu laureaci będą mogli skorzystać z inkubatora przedsiębiorczości o wartości 35 tys. euro. Projekt walczy jeszcze o nagrodę publiczności. Głosy na tę lub na inne prace można oddawać do 15 listopada za pośrednictwem strony internetowej konkursu.

Strona projektu YETI

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS