Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-10-03| GIS, Mapy, Instytucje, Kataster

Zabytki i księgi wieczyste w toruńskim geoportalu

Geoportal prowadzony przez Urząd Miasta Torunia został dziś (3 października) wzbogacony o informacje dotyczące rejestru zabytków oraz numerów ksiąg wieczystych nieruchomości.


Zabytki i księgi wieczyste w toruńskim geoportalu <br />
mapa.um.torun.pl
mapa.um.torun.pl
– Obecnie na geoportalu istnieje ponad 90 warstw tematycznych. Niektóre z nich zawierają kilkanaście podwarstw wyświetlanych jednocześnie. Teraz pojawiła się możliwość ustalenia numeru księgi wieczystej poszczególnych działek – mówi dyrektor Wydziału Geodezji i Kartografii UMT Dariusz Adamczyk. – Wystarczy, że wybierze się adres i kliknie na literę „i” na pasku narzędzi. Po kliknięciu numeru działki pokaże się informacja odnośnie powierzchni działki i budynku oraz numeru księgi wieczystej – dodaje.

Kolejną innowacją jest zakładka poświęcona zabytkom Torunia. Ujęto w niej m.in. lokalizacje fortów, budynków zabytkowych, działek wpisanych do rejestru zabytków, numery z rejestru zabytków oraz zasięg strefy UNESCO.

Geoportal działa od grudnia 2010 r. na stronie internetowej Urzędu Miasta Torunia. Powstał na bazie zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Jest pierwszym takim portalem internetowym wśród dużych miast województwa kujawsko-pomorskiego.

Źródło: UM Torunia


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS