wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-19| GIS, Firma

Setki tysięcy adresów w iMPA

W ostatnim półroczu Geo-System Sp. z o.o. dokonała 24 wdrożeń oprogramowania iMPA służącego do prowadzenia numeracji adresowej.


Setki tysięcy adresów w iMPA

Pierwsze wdrożenia przeprowadzono w 2009 roku. Obecnie działa już 70 serwisów iMPA, w których znajduje się ok. 700 tys. punktów adresowych oraz 85 tys. ulic (szczegółowa i aktualna statystyka na stronie www.punktyadresowe.pl). W każdej lokalizacji pracownicy urzędów mogą na bieżąco tworzyć nowe ulice i adresy oraz w przeciągu kilku minut wygenerować stosowne zaświadczenia i zawiadomienia. Każdy obywatel ma natomiast wgląd do aktualnej numeracji adresowej przez stronę internetową urzędu lub na www.punktyadresowe.pl.

W lipcu serwisy iMPA wdrożono w: Krotoszynie, Wieliszewie, Wronkach i Szydłowie.

Źródło: Geo-System


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
za darmo to można umrzeć i też nie koniecznie. Już było za darmo SWDE z GUGiK i co była "ameryka"?.
odpowiedz zgłoś
Nieźle sobie radzą, ale GUGIK robi wszystko by ich powstrzymać. Widziałem pisma kierowane do gmin, gdzie takie cuda są obiecane, że zachwyt bierze. I to za darmo:) Ludzie wreszcie coś za darmo dostaniecie - takie czasy przyszły.
odpowiedz zgłoś
inciatywa cenna a tak przy okazji czy ktoś może mi podpowiedzieć czy gdzieś jest dostępna baza poligonowa lub punktowa z kodami dla całej Polski?
odpowiedz zgłoś
punkty adresowe No tak jest trochę tych adresów... Jednak to i tak jest niewiele... Ciekawy jestem czy GUS porwie się na wizualizacje (przez WMS) swojej bazy danych statystycznych punktow adresowych (teraz to jedyna spójna baza takich danych dla całego kraju!!!). Jeśli tak, to wtedy będzie można odtrąbić duuuuży postęp w temacie punktów adresowych... Pozdrawiam
odpowiedz zgłoś
punkty adresowe Gratuluję i życzę dalszych sukceców i coraz lepszych pomysłów do rozwoju bardzo dobrego systemu.
odpowiedz zgłoś
statystyki cd. ... a przy okazji drogi Czytelniku zwiększysz statystyki odwiedzin na stronie www.punktyadresowe.pl :-)
odpowiedz zgłoś
Statystyki Tak Czytelniku, są prawdziwe możesz je monitorować codziennie na stronie www.punktyadresowe.pl (dzisiaj jest 70 serwisów 694173 punktów i 85050 ulic). Będzie nam miło jak nas odwiedzisz:)
odpowiedz zgłoś
dużo jeśli te statystyki są prawdziwe to tyle adresów jest w niejednym wojwództwie. życzę determinacji i dalszych sukcesów.
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS