wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-18| Mapy, Instytucje, Imprezy

Służby geologiczne Polski i Słowacji o współpracy

Państwowy Instytut Geologiczny zawarł pięcioletnią umowę ze Służbą Geologiczną Słowacji. W jej ramach będzie prowadzona wymiana ekspertów i doświadczeń, m.in. w dziedzinie monitoringu osuwisk, hydrogeologii, energii geotermalnej oraz współczesnych metod kartograficznych.


Służby geologiczne Polski i Słowacji o współpracy

W dniach 8-9 lipca w Bukowinie Tatrzańskiej odbyło się spotkanie dyrekcji Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego oraz Służby Geologicznej Słowacji. Tematem rozmów były aspekty dwustronnej współpracy w dziedzinie geologii. Podczas spotkania dokonano przeglądu tematyki będącej przedmiotem zainteresowania obu stron. Uzgodniono, że w najbliższym czasie dojdzie do wymiany ekspertów i doświadczeń w zakresie: badań i monitoringu osuwisk, hydrogeologii i energii geotermalnej, sekwestracji dwutlenku węgla, współczesnych metod kartograficznych, map geologiczno-edukacyjnych, georóżnorodności, biostratygrafii oraz badań laboratoryjnych. Wytypowano również listę osób odpowiedzialnych za wzajemne kontakty i zobowiązano się do wymiany publikacji geologicznych oraz materiałów edukacyjnych.

Kulminacyjnym punktem spotkania było zawarcie umowy o współpracy w następnych pięciu latach i uroczyste sygnowanie jej przez dyrektora PIG Jerzego Nawrockiego oraz dyrektora Służby Geologicznej Słowacji Branislava Žeca. W drugim dniu spotkania zorganizowano wycieczkę geologiczną do Morskiego Oka. Kolejne spotkanie monitorujące przebieg współpracy zaplanowano na połowę października br. na Słowacji.

Źródło: PIG


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS