wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-10-02| Geodezja, Mapy, Edukacja, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Inauguracja roku akademickiego na WAT


29 września 2006 roku na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2006/2007. Jest to pierwsze rozpoczęcie studiów po przekształceniu Wydziału Inżynierii, Chemii i Fizyki Technicznej WAT w dwa nowe wydziały akademickie: Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji oraz Wydział Nowych Technologii i Chemii.

W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, studenci i pracownicy, w tym: geodeta województwa mazowieckiego Krzysztof Mączewski i wicestarosta powiatu opatowskiego Marek Staniek. W tym roku akademickim na WILiG będzie się uczyć około 2 tys. studentów, połowa z nich na geodezji i połowa na budownictwie.
Podczas inauguracji przemówienie wygłosił dziekan, prof. Ireneusz Winnicki. Przedstawił perspektywy działalności wydziału na najbliższe lata oraz wskazał nowe kierunki działalności dydaktycznej i naukowej. Wicestarosta Marek Staniek, jako przedstawiciel lokalnych samorządów, w swoim wystąpieniu podkreślił rolę współpracy ze środowiskiem akademickim. Nawiązał do wspólnie prowadzonych przedsięwzięć, trwających już od kilku lat, w których zaangażowani są również studenci z WAT-u.
Przyjętym studentom rolę geodezji i budownictwa, a także zakres nauczania przybliżyli przedstawiciele katedr. Studenci mają możliwość poszerzania swojej wiedzy m.in. w specjalistycznych kołach naukowych.

Mariusz Figurski


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS