wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-07| GIS, Edukacja, Imprezy

Salzburskie Forum GI 2011

Do najbliższego piątku w Salzburgu potrwa V Forum Geoinformacyjne 2011, na które składa się sympozjum naukowe wraz z sesją posterową oraz wystawa technologii połączone z niemieckojęzycznym sympozjum i warsztatami AGIT2011.


Salzburskie Forum GI 2011 <br />
fot. M. Kunz
fot. M. Kunz

Tematem przewodnim Forum (5-8 lipca) jest zastosowanie geoinformacji (GI) w praktyce. Spotkanie ma na celu integrację społeczności użytkowników GI oraz prezentację indywidualnych doświadczeń, także w zakresie nauczania GI. Na Forum składa się: sympozjum z ponad 60 prezentacjami (w tym jedna z Polski), wystawa posterów (70) oraz stoiska firmowe (ponad 60 wystawców, głównie z Austrii i Niemiec) prezentujące oprogramowanie, produkty końcowe oraz technologię geoinformacyjną. Ponad 240 uczestników Forum GI reprezentuje wszystkie kontynenty, a wśród nich spotkać można przedstawicieli Boliwii, Chile, Iranu, Kamerunu, Nigerii czy Ugandy. Nasz kraj reprezentuje 8 uczestników.

Równolegle w tym samym miejscu trwa niemieckojęzyczne Sympozjum i Warsztaty AGIT2011. Uczestników tego wydarzenia jest zdecydowanie więcej (ponad 800 osób!), a oprócz wykładów i prezentacji (ponad 180 w kilkunastu grupach tematycznych) prowadzone są warsztaty praktyczne podzielone na 18 bloków tematycznych.

Całość obrad imponuje zakresem i bogactwem tematycznym prezentowanych zastosowań GI, różnorodnością platform i rozwiązań oraz liczbą uczestników i wystawców. Sympozjum GI poprzedziło spotkanie partnerów projektu digital-earth.eu, który skupia 70 partnerów z całej Europy, w tym Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Gimnazjum Akademickie z Torunia.

Organizatorem obydwu wydarzeń jest Centrum Geoinformacji Uniwersytetu w Salzburgu.

z Salzburga dr Mieczysław Kunz (Instytut Geografii UMK w Toruniu)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS