wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-04| Software, Instytucje, Kataster

Internetowy Manager Punktów Adresowych również w Warszawie

W czerwcu 2011 w stołecznym Biurze Geodezji i Katastru wdrożono oprogramowanie iMPA do prowadzenia ewidencji miejscowości ulic i adresów. W ramach wdrożenia dokonano migracji baz adresowych prowadzonych dotychczas w oprogramowaniu Geo-MPA.


Internetowy Manager Punktów Adresowych również w Warszawie
Oprogramowanie funkcjonuje dla 16 dzielnic z wyłączeniem Pragi Południe oraz Mokotowa i dostępne jest jedynie w sieci wewnętrznej urzędu. Tym samym ostatnia funkcjonująca baza Geo-MPA została przekonwertowana i obecnie funkcjonują już tylko bazy oprogramowania iMPA. Jest to już 30. wdrożenie oprogramowania w województwie mazowieckim. Obecnie praktycznie cała aglomeracja warszawska wykorzystuje do prowadzenia rejestrów adresowych oprogramowanie iMPA.

Źródło: Geo-System


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
system od GUGIK GUGIK się chwali, że kończy prace nad darmowym systemem do prowadzenia punktów adresowych, który robi to samo. Testy mają być zakończone pod koniec tego roku. Będą dwa systemy? Podatnik zapłaci dwa razy?
odpowiedz zgłoś
Od dawna Swoje adresy Warszawa udostępnia na stronie www.mapa.um.warszawa.pl -> Serwis Warszawa Dzisiaj
odpowiedz zgłoś
Za chwileczkę Najpierw Warszawa musi sobie zrobić porządek z adresami, a później będzie pokazywać. Musimy tylko poczekać.
odpowiedz zgłoś
interoperacyjność, a co ze współdziałaniem ? zamykacie wszystko w szufladzie zamiast się dzielić, dlaczego inne serwisy są widoczne w internecie a warszawa nie ?
odpowiedz zgłoś
do podatnika skoro jest to system działający w sieci wewnętrznej oznacza to, że jest on dostępny jedynie dla pracowników urzędu - pozwala on zarządzać numerami adresowymi (nadawać, wydawać odpowiednie zaświadczenia, etc), a nie służy do pokazywania mapki z adresami w internecie. nie martw się - Twoje podatki poszły na dobry system.
odpowiedz zgłoś
podatnik ta warszawa.punktyadresowe.pl to chyba coś nie tak. Chociaż w tekście newsa napisane jest, że serwis dostępny tylko wewnątrz urzędu. Na stronie BGIK też nic nie wiadomo. Na stronie geosystemu z adresami też nie ma herbu warszawy. prosimy o wyjaśnienie. Podatki płacę to chciałbym wiedzieć, gdzie te informacje o adresach?
odpowiedz zgłoś
nie działa Serwis www.warszawa.punktyadresowe.pl otwiera się, ale nie ładuje się treść mapy.
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS