wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-10| GNSS, GIS, Sprzęt, Firma, Software, Imprezy

Hexagon: nowe nie tylko logo

Odbywająca się w Orlando (USA) dniach 6-9 czerwca konferencja Hexagon 2011 była okazją nie tylko do zaprezentowania nowego loga korporacji, lecz również nowych produktów w ofercie należącej do niej firm – Intergraph, Leica Geosystems czy ERDAS.


Hexagon: nowe nie tylko logo

W imprezie wzięło udział ponad 2,5 tys. uczestników, dla których przygotowano ponad 400 referatów, prezentacji i warsztatów trwających w sumie 30 tys. godzin. W ich trakcie zaprezentowano m.in. nowy sprzęt i oprogramowanie oferowane przez grupę Hexagon.

Intergraph wspólnie z ERDAS-em pokazali możliwości, jakie oferuje połączenie aplikacji Imagine i GeoMedia w nowym interfejsie użytkownika. Zaletą pierwszego programu są bogate narzędzia do edycji rastrów, drugi oferuje natomiast rozbudowane możliwości pracy na danych wektorowych. ERDAS i Intergraph mają także połączyć siły w zakresie rozwiązań web GIS. Dzięki połączeniu produktów GeoMedia SDI oraz ERDAS Apollo oferta tej szwedzkiej korporacji ma stać się dużo bardziej konkurencyjna m.in. w kontekście wdrażania dyrektywy INSPIRE.
Wszystkie aplikacje GIS-owe obu tych firm (webowe i desktopowe) mają stać się komponentami Dynamic GIS – wszechstronnego systemu informacji geograficznej oferowanego przez Hexagon.
Kolejna nowość Intergraphu to GeoMedia Smart Client. Produkt ten przeznaczony będzie dla dużych przedsiębiorstw, które nie mogą zapewnić wszystkim swoim pracownikom dostępu do oprogramowania desktop GIS. GeoMedia Smart Client wejdzie do sprzedaży w październiku 2011 roku.

Wśród nowych propozycji szwajcarskiej spółki Leica Geosystems zaprezentowanych w Orlando znalazł się natomiast naziemny skaner laserowy ScanStation C5, odbiornik GPS klasy GIS GG02 oraz dalmierz Leica 3D Disto. Oferta GeoMax rozszerzyła się natomiast o zestaw GNSS-RTK Zenith30.

Źródło: Hexagon, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS