wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-04-20| GNSS, Firma

Trimble kupuje Ashtecha

Amerykańska firma Trimble zawarła porozumienie ws. zakupu francuskiej Ashtech S.A.S.


Trimble kupuje Ashtecha

Wyniki finansowe Ashtecha zostaną włączone do segmentu Engineering and Construction Trimble’a. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Firmę Ashtech założono w 1987 roku w Kalifornii, później jej siedzibę przeniesiono do Carquefou we Francji. Spółka zajmowała się głównie produkcją precyzyjnych odbiorników GPS. Jako jedna z pierwszych opracowała urządzenie wykorzystujące pomiar różnicowy DGPS. W 1997 roku ogłoszono fuzję pomiędzy Ashtech i Magellan Systems, w wyniku której powstała Magellan Corporation. Na początku 2010 r. powrócono do starej nazwy. Ashtech znany jest przede wszystkim z opatentowanej technologii pomiarów satelitarnych Blade oraz odbiorników geodezyjnych serii ProFlex i GIS-owych MobileMapperów. Wraz z francuską spółką Trimble przejmuje także jej oddziały w Pekinie, Singapurze oraz kalifornijskim mieście Santa Clara.

Zakup Ashtecha to już kolejna w ostatnich miesiącach duża transakcja tej amerykańskiej korporacji. Ostatnią jest ogłoszone w marcu br. przejęcie lądowych usług OmniSTAR – jedynego systemu SBAS, który oferuje globalną dostępność poprawek i znajduje się w prywatnych rękach.

Źródło: Trimble, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS