wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-04-14| Geodezja, Edukacja

Politechnika jest kobietą, czyli dni otwarte dla pań

W ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki!” dziś (14 kwietnia) uczelnie organizują dni otwarte. Celem akcji jest zachęcenie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do studiowania na kierunkach technicznych i ścisłych.


Politechnika jest kobietą, czyli dni otwarte dla pań

Spotkania z kandydatkami na studia zaplanowano m.in. w tych szkołach wyższych, które kształcą na kierunku geodezja i kartografia, np. na trzech politechnikach: Gdańskiej, Warszawskiej i Wrocławskiej oraz w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.

Politechnika Gdańska dla pań, które zastanawiają się, czy wybrać studia na tej uczelni, przygotowała ponad trzydzieści interesujących zajęć w formie: debat, warsztatów, prezentacji, wykładów bądź laboratoriów

W godzinach 11.00-14.00 uruchomione zostaną stoiska wydziałowe w Auli Gmachu Fizyki Politechniki Warszawskiej. Będzie tam można spotkać się z wykładowcami i studentami uczelni, zadawać pytania, szukać inspiracji i rozwiązań wątpliwości. W związku z tym, że tegoroczna akcja „Dziewczyny na politechniki!” odbywa się w Roku Marii Skłodowskiej-Curie, Politechnika zaprasza też do udziału w grze miejskiej poświęconej noblistce.

Podczas Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn panie pracujące na Politechnice Wrocławskiej oraz studentki spotkają się z uczestniczkami, aby opowiedzieć im o swojej ścieżce kariery oraz technicznych fascynacjach. Zorganizują pokazy i prezentacje. Studentki przedstawią swoją działalność w kołach naukowych, a także opowiedzą, jak studiuje się w grupach z przewagą panów.

W ramach Dnia Otwartego w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu przewidziano m.in. prezentację zasobów Instytutu Inżynierii Technicznej, w tym laboratorium komputerowego oraz sprzętu geodezyjnego

Akcja „Dziewczyny na politechniki!” organizowana jest przez Fundację Edukacyjną Perspektywy we współpracy z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Odbywa się ona na 16 polskich uczelniach technicznych oraz 4 uniwersytetach.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS