wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-04-05| Teledetekcja, Firma

MGGP kończy projekt dla Libanu

Na zlecenie Ministerstwa Obrony Libanu Grupa MGGP zrealizowała projekt wykonania zdjęć lotniczych wraz z opracowaniem dla 35% powierzchni prawdziwej ortofotomapy (true ortophotomap) z pikselem 15cm i dla pozostałej części kraju ortofotomapy z pikselem 30cm.


MGGP kończy projekt dla Libanu

Przedmiotem dostawy był także numeryczny model terenu wraz z numerycznym modelem pokrycia terenu.

Realizacja projektu trwała od kwietnia 2007 roku, a ostateczny odbiór danych miał miejsce pod koniec 2010 roku.

MGGP jako główny wykonawca bezpośrednio odpowiadał za całość opracowania. Praca w kraju targanym wojnami i zamieszkami, pełnym przenikających się kultur i wyznań, stanowiła ogromne wyzwanie. Realizacja opracowania, w tym prawdziwej ortofotomapy o bardzo wysokiej rozdzielczości oraz modelu pokrycia terenu, w mocno zurbanizowanym terenie jakim jest Bejrut, czyni ten projekt jednym z najbardziej wymagających przedsięwzięć.

Więcej o realizacji projektu w kwietniowym numerze GEODETY.

Źródło: MGGP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Podziw Wow! Widzę że MGGP nie próżnuje. Naprawdę szczere gratulacje.
odpowiedz zgłoś
Do: MM Oczywiście że nie zrobiłem tego projektu samodzielnie. Kto pracował na projekcie ten wie jaki wkład kązdy z nas wniósł i nikt nikomu nie musi sie tłumaczyć. A co do Jasła to nie mam zielonego pojecia o czym mowa?
odpowiedz zgłoś
Zarty! I my wszyscy pracownicy w Mggp wierzymy w to ze wszystko to zalatwil Pan wspanialy Lipski...! Gdyby nie on, to po prostu wszystko by sie w Libaie rypło ;) I jeszcze jedno. Ciekawy jestem jakichkolwiek informacji na temat wypadku koło Jasła...?
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS