wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
20162017201820192020
| Maj 2001, Nr 5 (72) |


• W służbie GUGiK – rozmowa z Grażyną Twardowską, dyrektorem Centralnego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej • Kontrolowany poślizg kolosa, czyli geodeci na budowie tunelu autostrady • O wykorzystaniu pionowego gradientu ziemskiej siły ciężkości w geodezji pisze prof. Marcin Barlik (część I) • Baza cen ...

powrót

Bogumił Koczot

Baza cen nieruchomości Gdańska

Od 1998 roku Wydział Geodezji Urzędu Miejskiego w Gdańsku prowadzi prace nad założeniem bazy cen nieruchomości na obszarze Gdańska. W marcu 2001 r. dotychczasowe wyniki przekazane zostały jednostkom organizacyjnym urzędu oraz rzeczoznawcom majątkowym. Założona baza (jako zbiór danych opisowych i graficznych) dotyczy 19 974 transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości gruntowych, budynkowych i lokalowych zawartych od 1 stycznia 1995 r.

Podstawowym źródłem, na podstawie którego powstał zbiór informacji służący do analizy lokalnego rynku nieruchomości, są akty notarialne, operat ewidencji gruntów i budynków, mapa zasadnicza i miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Lokalizacja transakcji odbywa się poprzez określenie współrzędnych środka działki, wskutek czego unika się problemów związanych z procesami podziałów działek i zmianą ich numeracji. Aplikacja w module „konwersje” pozwala na okresową (nawet codzienną) aktualizację opracowań graficznych bazujących na rozwiązaniach CAD-owskich (np. EWMAPA, Terrabit, MicroStation) i innych oraz danych tekstowych ewidencji gruntów i budynków, takich jak MSEG czy EG III. W powstałym zbiorze rejestracji podlegają ceny oraz wartości nieruchomości, a także: - adres nieruchomości, - numery działek, - rodzaje nieruchomości, - informacje o sposobie użytkowania nieruchomości, - powierzchnia nieruchomości, - rodzaj transakcji i dokumentacja, na podstawie której zostały zawarte, - data transakcji, - osoby prawne i fizyczne (poza danymi osobowymi), - inne dostępne dane o nieruchomościach i ich częściach składowych.

Pełna treść artykułu w majowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article


Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS