wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Czerwiec 2000, Nr 6 (61) |


• Stawiamy na fotogrametrię – mówi płk Eugeniusz Sobczyński, szef Zarządu Geografii Wojskowej • O trójwymiarowej mapie na płaszczyźnie pisze dr Teodor J. Blachut • Czyżby szansa dla fotogrametrii? – kilka uwag do projektu instrukcji O-1 i G-4 • System informacji o terenie GEO-MAP • Pomiary ...

powrót

Anna Wardziak

Gdyby się tylko chciało chcieć...

Nagrody ministra spraw wewnętrznych i administracji, Warszawa, 12 maja. Podtrzymując ponad trzydziestoletnią tradycję, minister spraw wewnętrznych i administracji przyznał nagrody i wyróżnienia za prace dyplomowe, dysertacje doktorskie i habilitacyjne oraz za publikacje naukowe i techniczne z dziedziny budownictwa, architektury, urbanistyki, a także geodezji i kartografii. Do Komisji Nagród zgłoszono w sumie 69 tego typu prac. Łącznie nagrodzono 35% z nich, a 30% wyróżniono. Z zakresu geodezji i kartografii do nagród zgłoszono zaledwie 4 prace, ale wszystkie one zyskały uznanie komisji.

12 maja w sali konferencyjnej MSWiA w imieniu ministra Marka Biernackiego nagrody wręczał podsekretarz stanu Marek Naglewski. Miłym akcentem była obecność na uroczystości prezesa GUGiK Kazimierza Bujakowskiego, który osobiście składał gratulacje nagrodzonym geodetom. Na tle innych dziedzin biorących udział w konkursie geodezja wypadła dosyć skromnie – zgłoszono tylko 4 prace. Z drugiej strony – wszystkie one zostały wyróżnione bądź nagrodzone. Mam nadzieję, że ten w sumie jednak sukces geodezji pobudzi do działania wszystkie uczelnie, których absolwenci piszą prace z geodezji lub kartografii. Nie wierzę, że w ciągu całego 1999 roku w polskiej geodezji powstały tylko 3 ciekawe prace magisterskie i ani jedna praca doktorska czy habilitacyjna zasługująca na nagrodę. Może po prostu uczelnie nie chcą zgłaszać kandydatów do nagród.

Pełna treść artykułu w czerwcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS