Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Luty 1998, Nr 2 (33) |


• Główny geodeta szkoli nie tylko geodetów - cykl bezpłatnych szkoleń odbywających się w siedzibie sieradzkiego ODGiK • Wyrównanie poziomej osnowy geodezyjnej I klasy w układzie współrzędnych „1992” • Wiele zostało zrobione - redakcyjna dyskusja na temat katastru nieruchomości • Bez interfejsów - standaryzacja ...

powrót

Jacek Skwirowski

Studenci Park(ują)

Start kolejnej geoimprezy miał miejsce 12 stycznia o godz. 20.30 w studenckim klubie Park na Polu Mokotowskim w Warszawie. Tradycyjnie pieczę nad całością sprawowała Geoida – Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

Organizatorzy zadbali o to, by brać studencka (i nie tylko, gdyż byli też zaproszeni weterani już-nie-studenci, ale w większości jeszcze-geodeci) dobrze odreagowała wszystkie uczelniane stresy. Była dobra muzyka (w tym występ rockowego zespołu Houk), „spokojne” i bąbelkowe napoje, darmowa (i prawie darmowa) pizza, a także konkursy prowadzone przez znanego dziennikarza „Przeglądu Geodezyjnego”, przyszłego geodetę – „Budzika”. Przy okazji świetnej zabawy przy ogłuszającej muzyce i zatykających dech bąbelkach takim dinozaurom braci studenckiej, jak niżej podpisany, nasuwają się różne refleksje.

Stowarzyszenie Geoida powstało na początku roku akademickiego 1994/95 na Wydziale Geodezji i Kartografii PW. Właściwie głównym i praktycznie jedynym celem było uzyskanie podmiotowości prawnej niezbędnej przy organizacji IGSM ’95 (Międzynarodowego Spotkania Studentów Geodezji i Kartografii), które miało odbyć się (i odbyło) w Warszawie. Była to ciężka robota, polegająca na szukaniu sponsorów, ułożeniu i doprowadzeniu do realizacji harmonogramu spotkania (w języku angielskim, bo to oficjalny język IGSM-u) oraz przygotowaniu pełnej obsługi żywieniowo-noclegowej dla około dwóch setek studentów z kilkunastu państw Europy. Kiedy cel, tj. udane przeprowadzenie IGSM ’95, został zrealizowany, ochrzczona w ten sposób Geoida rozwijała się dalej. Stowarzyszenie zaczęło organizować lub współorganizować geoimprezy: wyjazdy na kolejne IGSM-y – Hanower ’96 oraz Delft ’97 [patrz też „Studencka Wieża Babel” GEODETA 7/97] oraz realizować inne ciekawe pomysły, jak np. pokazy nowoczesnych technologii i wystawy sprzętu geodezyjnego przy współpracy Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego.

Pełna treść artykułu w lutowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS