wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
20162017201820192020
| Listopad 1997, Nr 11 (30) |


• Z nadziejami w XXI wiek – rozmowa z profesorem Bogdanem Neyem • Relacja z III Międzynarodowych Targów Geodezji GEA ’97 • Czy Compass S.A. nadaje kierunek? - promujemy firmy i ludzi • Wykorzystanie programu GEO-INFO w projektowaniu autostrad • VI Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie Geodetów • Dbajmy o drogi - ...

powrót

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska

Kupić, nie kupić, potargować się można

III Międzynarodowe Targi Geodezji GEA ’97, Katowice 9-11 października

Na przywitanie zagrała orkiestra górnicza z kopalni Staszic. Targi otworzyli – niekonwencjonalnie, bo wyznaczając pozycję odbiornikiem GPS – Jerzy Albin, wiceprezes GUGiK, Zdzisław Kulczyński, dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska i Gospodarki Złożem Wyższego Urzędu Górniczego, oraz organizator Jacek Smutkiewicz. Chwilę później zaczęła się towarzysząca targom konferencja, w całości poświęcona prezentacjom wystawców.

W tym samym czasie przy stoiskach pełno było zwiedzających. W sumie targi odwiedziło w tym roku ok. 2000 osób. To sporo, tym bardziej że impreza odbywała się poza centrum Katowic (w hali sportowej w Giszowcu). Oferta 41 wystawców z kraju i zagranicy była bardzo różnorodna. Pełno było tachimetrów, niwelatorów, odbiorników GPS, wykrywaczy urządzeń podziemnych, drobnego sprzętu pomiarowego i kreślarskiego oraz oprogramowania. „Japończycy” powtórzyli swoje wyczyny z czerwcowej wystawy w Tokio. Można było zobaczyć tachimetr Sokkii zanurzony w akwarium wypełnionym wodą i tachimetr Topcona – zraszany wodą (towarzyszył mu mały żółwik, co niektórym się podobało, inni żałowali zwierzaka). TPI prezentowało też tachimetry dostosowane do potrzeb górnictwa podziemnego. Najdłuższą gwarancję na swój sprzęt, bo aż 30-miesięczną, oferowała firma Impexgeo – przedstawiciel Nikona i Trimbla. Po raz pierwszy na targach swoją ofertę zaprezentował Pentax. Jak zwykle (o ile można tak powiedzieć o targach, które odbywają się po raz trzeci) były po dwa stoiska firm Leica i Carl Zeiss. Zeiss zaledwie dwa tygodnie po premierze w Karlsruhe zaprezentował nowy tachimetr elektroniczny Eltaserii S. W porównaniu z rokiem poprzednim więcej było odbiorników GPS. Część z nich pomyślana została jako element systemu integrującego pomiary GPS z naziemnymi. Dotyczy to np. instrumentów firmy Spectra Precision (dawniej Geotronics).

Pełna treść artykułu w listopadowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article


Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS