wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
20162017201820192020
| Listopad 1997, Nr 11 (30) |


• Z nadziejami w XXI wiek – rozmowa z profesorem Bogdanem Neyem • Relacja z III Międzynarodowych Targów Geodezji GEA ’97 • Czy Compass S.A. nadaje kierunek? - promujemy firmy i ludzi • Wykorzystanie programu GEO-INFO w projektowaniu autostrad • VI Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie Geodetów • Dbajmy o drogi - ...

powrót

Jacek Smutkiewicz

Czy Compass S.A. nadaje kierunek?

Cykl artykułów „Promujemy firmy i ludzi” narodził się z chęci pokazania, że w geodezji można być nowatorskim, przebojowym. Że są w Polsce firmy, które startowały w geodezji od zera i osiągnęły wspaniałe wyniki. Że są ludzie, dla których nie istnieją słowa: niemożliwe, nie da się. Opinie o przedstawianych firmach, jak i ich wybór są oczywiście subiektywne.

Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Informatyczne Compass powstało w Krakowie 1 października 1996 r. jako spółka cywilna. Od 6 lutego 1997 roku jest to firma prawa handlowego w formie spółki akcyjnej. Kapitał założycielski PGI Compass S.A. wynosi 700 000 zł. Jak mówi Franciszek Gryboś, prezes firmy, głównymi akcjonariuszami są osoby związane z prywatnymi firmami geodezyjnymi z Krakowa, Tarnowa i Gorlic. Związki pomiędzy udziałowcami mają charakter przyjacielski i sięgają okresu studiów na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Kapitał przedsiębiorstwa Compass S.A. jest w całości krajowy i pochodzi z działalności geodezyjnej akcjonariuszy. Większość z nich zdobywała pierwsze doświadczenia w geodezji po roku 1989. Spółka zajmuje się prowadzeniem działalności produkcyjnej, usługowej i handlowej w zakresie geodezji, kartografii, informatyki i telekomunikacji, a w szczególności projektowaniem i wypełnianiem baz danych Systemów Informacji Przestrzennej. Obecnie w firmie zatrudnionych jest 35 osób i liczba ta ciągle rośnie. Pracownicy są w większości absolwentami AGH. Z firmą współpracują konsultanci i doradcy wywodzący się z grona pracowników naukowych krakowskich wyższych uczelni. Compass S.A. dysponuje nowoczesną bazą sprzętową opartą na komputerach z procesorami Intel i systemem operacyjnym Windows NT. W opracowaniach fotogrametrycznych wykorzystuje własną stację fotogrametryczną Image Station Z 610 i komplet oprogramowania firmy Intergraph.
Jerzy Huczek, dyrektor firmy: – Jesteśmy nastawieni na duże, nietypowe przedsięwzięcia, które wymagają wysiłku twórczego personelu oraz zaangażowania specjalistycznego sprzętu i technologii. Doskonalimy swój model pracy, przygotowujemy firmę pod względem technicznym i organizacyjnym tak, aby nie obawiać się konkurencji ze strony innych firm. Nasze najbliższe plany rozwojowe to stworzenie centrum szkoleniowego w zakresie oprogramowania, aplikacji i systemów informatycznych, a także dalszy rozwój sekcji fotogrametrii oraz wdrożenie cyfrowej technologii opracowania map topograficznych.

Pełna treść artykułu w listopadowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article


Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS