wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
20162017201820192020
| Listopad 1997, Nr 11 (30) |


• Z nadziejami w XXI wiek – rozmowa z profesorem Bogdanem Neyem • Relacja z III Międzynarodowych Targów Geodezji GEA ’97 • Czy Compass S.A. nadaje kierunek? - promujemy firmy i ludzi • Wykorzystanie programu GEO-INFO w projektowaniu autostrad • VI Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie Geodetów • Dbajmy o drogi - ...

powrót

Waldemar Klocek

Żagle staw!

VI Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie Geodetów o Puchar Głównego Geodety Kraju

Nad jeziorem Narie w Bogaczewie Główny Geodeta Kraju Józef Racki otworzył VI Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie Geodetów. Organizatorem regat (po raz piąty) było OPGK Sp. z o.o. w Olsztynie. Tym razem walczyliśmy na żaglówkach kabinowych typu „Kłobuk”. Nowiutkie jachty i silny wiatr zapowiadały duże emocje. Tak też było do końca regat.

W zawodach uczestniczyło 14 załóg, reprezentujących Warszawę, Bydgoszcz, Wyszków, Sieradz, Konin, Iławę, Skierniewice i Olsztyn. W sumie odbyło się 12 wyścigów eliminacyjnych w systemie przesiadkowym z losowaniem łodzi. Walka była ostra, ale prowadzona w duchu sportowej rywalizacji. Do finału A zakwalifikowało się 8 najlepszych załóg reprezentuj ących WPG Warszawa, OPGK Olsztyn, Stowarzyszenie Geodetów Warmii i Mazur w Olsztynie, Geoservex Bydgoszcz, Urząd Rejonowy w Wyszkowie, PPGK Warszawa, WODGK Warszawa oraz Kampsax Polska z Warszawy.

W drugim dniu regat odbyły się 4 wyścigi finałowe. Regaty wygrała, zdobywając Puchar Głównego Geodety Kraju, załoga z OPGK Olsztyn w składzie: Jacek Piotrowicz, Andrzej Olesinkiewicz i autor relacji. Na drugim miejscu, zdobywając Puchar Wojewody Olsztyńskiego, uplasowała się załoga reprezentująca Stowarzyszenie Geodetów Warmii i Mazur (sternik – Jan Jakowicki). Trzecie zaś miejsce (i Puchar Dyrektora Wydziału GKKiGG Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie) przypadło załodze Geoservexu z Bydgoszczy ze sternikiem Bolesławem Krystowczykiem. Najlepszą załogą Warmii i Mazur w tegorocznych regatach okazała się załoga OPGK Olsztyn zdobywając puchar Zarządu Oddziału SGP. Nagród było więcej. I tak puchar fair play zdobyła załoga Geoservexu Bydgoszcz ze sternikiem Bolesławem Krystowczykiem. Za najsympatyczniejszą uczestniczkę regat uznano uroczą iławiankę Agnieszkę Wdowiak. Rodzina Wdowiaków w ogóle przyjechała w bardzo mocnym składzie.
Tata jako manager Geotexu Iława zagrzewał do walki córkę i syna pływających pod banderą Geotexu Iława i Urzędu Rejonowego w Wyszkowie.

Pełna treść artykułu w listopadowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article


Kolebka Polski w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS