wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
20162017201820192020
| Październik 1997, Nr 10 (29) |


• Pomiary budowlane - wymiarowanie, tolerowanie i pomiary geodezyjne obiektów budowlanych w ujęciu norm PN-ISO • Tachimetry elektroniczne - zestawienie instrumentów total station • Wszystko zależy od człowieka - rozmowa z Rafałem Godlewskim, byłym przewodniczącym Komisji Finansowo--Gospodarczej Samorządu Studentów PW • Cyrkiel ...

powrót

Opracowanie redakcji

Tachimetry elektroniczne

Aktualna oferta instrumentów total station

Tradycyjnie już prezentujemy nowoczesny sprzęt geodezyjny w formie zestawień. W ciągu ostatniego roku firmy od lat obecne na polskim rynku wypuściły wiele nowych modeli tachimetrów elektronicznych. Pojawiły się również instrumenty Pentaxa, firmy dotychczas u nas nieznanej.

Coraz więcej tachimetrów wyposażonych jest w rejestrację wewnętrzną i bogate oprogramowanie. Stały się one podstawowym narzędziem pracy geodetów. Tym bardziej że wolny rynek ułatwia nabywanie sprzętu. Kogo nie stać na zakupy gotówkowe, postara się o możliwość zakupów ratalnych. Atrakcyjną formą jest również leasing. Warto wiedzieć, że całość rat leasingowych można wliczyć w koszty uzyskania przychodu.
Zebraliśmy dane wszystkich typów tachimetrów bez względu na ich dokładność. Instrumenty zostały przedstawione w kolejności alfabetycznej, według marek producentów. Jak zwykle uwzględniliśmy w porównaniu również najnowsze modele, które właśnie są wprowadzane na rynek. Porównanie nie obejmuje instrumentów typu „one-man-station” ze względu na odrębny sposób konstrukcji i technologii pomiaru.
Wszystkie dane publikowane w zestawieniu [str. 8-16] oparte są na parametrach podawanych przez producentów w oficjalnych prospektach, instrukcjach i informacjach technicznych. Zestawienie obejmuje m.in. dokładności pomiaru kąta i odległości, zasięgi dalmierza, parametry optyki i zasilania. Podobnie jak w poprzednich porównaniach szeroko uwzględniliśmy oprogramowanie instrumentu. Wszystkie dane konsultowaliśmy z polskimi przedstawicielami producentów. Przy zakupie można więc domagać się sprzętu o parametrach nie gorszych od przedstawionych przez nas.

Pełna treść artykułu w październikowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article


Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS