wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
20162017201820192020
| Kwiecień 1997, Nr 4 (23) |


• O prawie w geodezji dyskutują: Bogdan Grzechnik, Jan Konieczny, Włodzimierz Kunach, Bogdan Ney, Zygmunt Szumski, Stanisław Wudarski • Nadchodzi rewolucja - nowa generacja zobrazowań satelitarnych • Skartować świat - nowości wydawnictwa Geocenter • Kiedy wywiad terenowy - głos Jerzego Różańskiego w dyskusji nad ...

powrót

Jacek Smutkiewicz

Pilsko jest niezawodne!

VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Narciarskie Geodetów – Korbielów ’97

Po raz kolejny Krakowski Oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich zorganizował na stokach Pilska narciarskie
Mistrzostwa geodetów. Wasz korespondent jechał na te zawody z duszą na ramieniu z powodu braku śniegu. Jednakże Pilsko znów okazało się niezawodne. Wprawdzie jeszcze w pierwszym dniu zawodów – 15 marca – uczestnicy w poszukiwaniu śniegu musieli podejść od schroniska aż na Szczawiny, ale już w następne dni wystarczyło dojść do Soliska, aby wziąć udział w zawodach i pokonać trasę zjazdu. Warunki narciarskie znacznie się poprawiły. Na stokach leżała spora warstwa śniegu (chociaż dużo muld).
Uczestników zakwaterowano w ośrodku narciarskim Jontek w Korbielowie. W imprezie wzięło udział ok. 110 osób – geodeci z rodzinami. Podzielono ich na pięć grup zawodniczych. I grupa – dzieci geodetów do szkoły średniej włącznie, II grupa – niewiasty, III grupa – panowie do 35 lat, IV grupa – panowie między 35. a 45. rokiem życia i wreszcie V grupa – panowie powyżej 45 lat. Zawody otworzył prezes Krakowskiego Oddziału SGP dr inż. Mieczysław Jóźwik, który powitał zawodników i przedstawił harmonogram zawodów. Rozlosowaniem numerów startowych zajął się inicjator tych zawodów, dusza całego przedsięwzięcia i ulubieniec uczestników – kierownik zawodów dr inż. Tadeusz Szczutko. Podczas wręczania numerów każdy uczestnik otrzymał śpiewnik „Fan-Klubu Kabaretu Góralskiego U BACY, a zwłaszcza pani Bożeny” oraz aktualny numer GEODETY. W niedzielę, 16 marca, rozegrano slalom równoległy. Zwycięzcami w poszczególnych grupach okazali się: Ireneusz Bogdaszewski, Mirosław Majewski, Ola Grudecka i Robert Karolewski. Wieczorem uczestnicy zawodów gościli redaktora Leszka Mazana, który na swój sposób przybliżył klimat cesarsko-królewskiego dworu i filozofię znanego wojaka Szwejka. Gościem zawodów był również prof. dr hab. inż. Kazimierz Czarnecki, dla którego uczestnicy zawodów zgodnym chórem odśpiewali w czasie ogniska piosenkę „Ja lubię GPS i dużo...” Jak zwykle niezawodna kuchnia ośrodka dostarczyła wzmocnienia uczestnikom. Tym razem była to wspaniała grochówka. Ognisko z tradycyjnie już serwowanym piwem pozwoliło zawodnikom odprężyć się i omówić nie tylko wyniki slalomu równoległego.

Pełna treść artykułu w kwietniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article


Bielsko-Biała w OSM
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS