wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
20162017201820192020
| Kwiecień 1997, Nr 4 (23) |


• O prawie w geodezji dyskutują: Bogdan Grzechnik, Jan Konieczny, Włodzimierz Kunach, Bogdan Ney, Zygmunt Szumski, Stanisław Wudarski • Nadchodzi rewolucja - nowa generacja zobrazowań satelitarnych • Skartować świat - nowości wydawnictwa Geocenter • Kiedy wywiad terenowy - głos Jerzego Różańskiego w dyskusji nad ...

powrót

Opracowanie redkacji

Wacław Kłopociński 1911-1997

18 marca zmarł w Warszawie wybitny geodeta. Wspominają Go przyjaciele i współpracownicy

Kazimierz Czarnecki
Zima, śnieżna zamieć w Tatrach. Sylwestrową noc spędzamy w gronie członków Koła Geodetów Politechniki Warszawskiej
w schronisku u Blaszyńskich pod Zawiesistą. Zabawa w pełni i nagle łomot do drzwi. Otwieramy. W drzwiach stoją dwa śnieżne bałwanki i tylko po oczach rozpoznajemy prof. Czesława Kamelę. Drugim przybyłym był Wacław Kłopociński, którego wtedy spotkałem po raz pierwszy. Zostali bawiąc się z nami do białego rana. A nasza przyjaźń przetrwała do końca.

Bogdan Grzechnik
Pana Dyrektora Wacława Kłopocińskiego poznałem 33 lata temu w SGP. Wygłosił wówczas płomienne przemówienie i na znak protestu wyszedł z sali. Pomyślałem sobie, że jest to ciekawa postać. Później współpracowałem z Nim i zawsze imponował mi wiedzą, pomysłami, zaangażowaniem i zdecydowanym działaniem. Swoją osobowością pociągał ludzi i myślę, że właśnie dlatego zapisałem się do Sekcji Geodezji Miejskiej SGP, której przez wiele lat przewodniczył. Pomagałem Mu organizować konferencje nowosądeckie, a później kaliskie, bardzo wiele się ucząc. I właśnie na niwie stowarzyszeniowej nawiązała się między nami nić przyjaźni. Rozmowy i rady, których mi udzielał, w znacznym stopniu ukształtowały moją zawodową osobowość. Okazuje się, że prawie 30-letnia różnica wieku, jaka nas dzieliła, nie była żadną przeszkodą we wzajemnym zrozumieniu. Duchem był zawsze młodszy o wiele lat. Kilka lat temu na spotkaniu Państwowej Komisji Egzaminacyjnej ds. uprawnień z zakresu szacowania nieruchomości (bo był to kolejny nowy zawód, który zdobył w wieku 80 lat) zaproponował mi, żebym mówił Mu po imieniu. Był to dla mnie wielki zaszczyt. Sześć lat temu Wacław poprosił, żeby zwolnić Go już z funkcji przewodniczącego. Zostałem Jego następcą, a On przez cały czas służył mi radą i pomocą. Jego śmierć przyjąłem jak wielką stratę kogoś najbliższego. Mogę tylko ze smutkiem powiedzieć: Żegnaj Wacku! Postaram się, abyś był dumny z naszych działań, których zawsze będziesz współautorem.

Pełna treść artykułu w kwietniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article


Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS