wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
20162017201820192020
| Marzec 1997, Nr 3 (22) |


• Ktoś musi przeciąć ten węzeł - rozmowa z Józefem Rackim, Głównym Geodetą Kraju • Uporządkowanie stanu prawnego nieruchomości, to podstawa rozwoju gospodarczego kraju • O ploterach pisakowych i atramentowych - zestawienie • Wykorzystać szansę - możliwości modernizacji systemu katastralnego w Polsce • Leczmy księgi ...

powrót

Jacek Smutkiewicz

BUDMA '97

Jak co roku, pod koniec stycznia odbyły się w Poznaniu bodajże największe targi budownictwa w Polsce – BUDMA ’97. Odwiedziliśmy pawilony Międzynarodowych Targów Poznańskich, aby zobaczyć, co wystawcy proponują w zakresie sprzętu geodezyjnego i pomiarowego.

Tradycyjnie już zaprezentował się koncern Carl Zeiss, którego oddział mieści się w Poznaniu. Firma promowała swój najpopularniejszy tachimetr elektroniczny Elta 50. Odwiedziliśmy również stoisko firmy NEDO Nestle & Fischer z Dornstetten (Niemcy), która współpracuje z kilkoma odbiorcami sprzętu geodezyjnego w Polsce. Oferuje przede wszystkim akcesoria geodezyjne, takie jak statywy, tyczki, łaty niwelacyjne itp. Peter Graf, wiceprezes NEDO, powiedział, że firma wystawia sią na tych targach, ponieważ do niedawna było to jedyne miejsce, gdzie docierali zainteresowani klienci. Pozytywnie ocenił rozwój rynku w Polsce i stwierdził, że corocznie sprzedaż jego asortymentu wzrasta o 70-80%. Duże zainteresowanie wzbudzają oferowane przez firmę lasery obrotowe, kątomierze o różnej długości ramion, precyzyjne łaty inwarowe i przymiary teleskopowe.
Z firm polskich obecny był BIMEX z Gorzowa Wielkopolskiego. Na dużym, ładnie zorganizowanym stoisku można było znaleźć pełną gamę niwelatorów laserowych i taśm pomiarowych. Choć dominował sprzęt pomiarowy dla budownictwa, nie zabrakło atrakcyjnej oferty dla geodetów. Kolejnym wystawcą z branży była warszawska firma – GEOSERV. Włodzimierz Balcerek, prezes firmy, stwierdził, że prezentuje ona tutaj głównie wyroby firmy SOLA, producenta poziomnic i podobnego sprzętu dla budownictwa. Wystawcy, z którymi rozmawialiśmy, zadeklarowali udział w tegorocznych targach geodezji w Katowicach. Na targach, co warto zauważyć, znalazł się również polski producent sprzętu pomiarowego. Była to firma pana Słowika produkująca tradycyjne poziomnice aluminiowe. Prezentowane były też prototypy poziomnic laserowych z wymienną optyką.

Pełna treść artykułu w marcowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article


Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS