wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
20162017201820192020
| Luty 1997, Nr 2 (21) |


• 80. rocznica powstania Warszawskiej Szkoły Geodezyjnej - w rozmowie udział wzięli: Maria Jackiewicz i Wacław Piller oraz były wieloletni dyrektor – Zbigniew Zwierz • Teoria i praktyka a majstrowanie przy SIT • Chrońmy znaki - treść rozporządzenia w sprawie sposobu i trybu ochrony znaków geodezyjnych • Osobiście i ...

powrót

Opracowanie redakcji

Wielki konkurs

W ogłoszonym przez nas w grudniowym numerze GEODETY konkursie na najładniejszą okładkę i najlepszy artykuł 1996 roku Naszym Czytelnikom łatwiej było wybrać okładkę niż artykuł. Poniżej przedstawiamy zwycięzców w obydwu kategoriach.

„Z pełnym szacunkiem i uznaniem odnosząc się do publikowanych artykułów naukowych, sądzę, że zawierają one jednak zbyt profesjonalne treści, nie mogące niestety zainteresować szerszego grona Czytelników” – pisze w uzasadnieniu swojego wyboru Zbigniew Śródka z Trzebnicy – „natomiast bardzo wysoko oceniam i uważam za niezwykle cenne publikacje z dziedziny prawa. Samotny geodeta w samorządowej gminie, gdy nie ma możliwości szybkiej i bezpośredniej wymiany poglądów z innymi geodetami – urzędnikami gospodarki gruntami, w publikacjach GEODETY szuka często odpowiedzi na nurtujące go pytania lub problemy. Bardzo dobrze, że na bieżąco sygnalizujecie i omawiacie Państwo wszelkie zmiany ustaw i rozporządzeń wykonawczych. Osobiście oczekuję więcej komentarzy i tematów z szerokiego przecież orzecznictwa NSA oraz SN. Może doczekamy się stałej rubryki porad prawnych, w której Czytelnicy na łamach GEODETY otrzymają profesjonalną pomoc. Sądzę, że również wielce przydatne będzie rozszerzenie dotychczasowej publicystyki geodezyjnej”.

Listów takich jak ten otrzymaliśmy wiele. Cieszymy się, że konkurs na najładniejszą okładkę i najciekawszy artykuł ubiegłego roku wzbudził zainteresowanie Czytelników. Szczególnie dziękujemy za uwagi na temat zamieszczanych u nas artykułów, gdyż to pozwala nam poznać Państwa preferencje i oczekiwania co do poruszanych problemów i sposobów ich omawiania. Dziękujemy też za wyrazy sympatii, które pozwalają nam wierzyć, że to, co robimy, ma sens, a przede wszystkim, że jesteśmy pomocni w rozwiązywaniu codziennych problemów braci geodezyjnej. Nadszedł wreszcie czas na przedstawienie wyników konkursu.

Pełna treść artykułu w lutowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article


Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS