wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
| Listopad 1996, Nr 11 (18) |


• Zrozumieć SIT • Geodeta dodatkiem do instrumentu? - redakcyjna dyskusja z udziałem: Andrzeja Majde, Bogdana Grzechnika, Włodzimierza Kunacha, Stanisława Wudarskiego i Marka Ziemaka • Relacja z II Targów Geodezji w Katowicach • Czyja miedza, czyli rozgraniczanie nieruchomości • Od GUGiK do GUGiK • Kurs na ewidencję ...

powrót

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska

Targi, targi... i po targach

II Targi Geodezji Katowice, 18-20 X 1996 r.
Górnośląskie Centrum Kultury w Katowicach otworzyło w połowie października swe podwoje dla geodetów – w II Targach Geodezji uczestniczyło ponad trzydziestu wystawców z kraju i zagranicy (ostatni chętni zgłosili się jeszcze w piątek rano, na chwilę przed otwarciem targów!).

Wystawcy prezentowali nie tylko sprzęt i oprogramowanie geodezyjne. Obecność funduszu leasingowego, sprzedawców urządzeń peryferyjnych i samych komputerów, a także prasy (GEODETA!) wskazuje nowy kierunek, w którym powinna rozwijać się impreza tego typu. Największe było, jak zwykle, stoisko Bentleya i jego biznespartnerów. Najbardziej oblężone były jednak stoiska firm prezentujących zaawansowane technologie pomiarowe, a więc tachimetry elektroniczne. Leica przedstawiła po raz pierwszy w Polsce model TC800, zaś Nikon prezentował instrumenty z nowej serii DTM-400. Nawiasem mówiąc nastąpiły zmiany w organizacji sprzedaży niektórych firm – Leica ma nowe przedstawicielstwo na południu kraju, zaś Zeiss zreorganizował fabryki w Niemczech. Geotronics tradycyjnie już kusił klientów stacjami „samonaprowadzającymi na cel”, a SOKKIA Powersetem. Organizatorzy szacują, że targi zobaczyło grubo ponad tysiąc zwiedzających. Obok biznesmenów geodetów sporo było przedstawicieli administracji różnego szczebla, placówek naukowych, organizacji geodetów oraz wiele młodzieży. Dominowali goście ze Śląska, ale byli też geodeci z innych części kraju. Wystawę odwiedziła również minister budownictwa Barbara Blida.
Dobrze, że targom towarzyszyły imprezy, takie jak prezentacje produktów, konferencja techniczno-naukowa czy bankiet. Szczególnie ten ostatni pomógł w przełamaniu oficjalnego charakteru imprezy. Głośna, dobra muzyka w wykonaniu młodego jazz-bandu, szwedzki stół i długonogie hostessy w krótkich spódniczkach stanowiły ważne, ale nie jedyne walory tego wieczoru.


Pełna treść artykułu w listopadowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS