wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Październik 1996, Nr 10 (17) |


• Do Dworca Gdańskiego, a może i dalej - rozmowa z Januszem Wernikiem, kierownikiem Działu Geodezji Warszawskiego Metra • Autostrady, czyli gdzie stoją konfitury? • Rozgraniczanie nieruchomości - zarządzenie ministrów gospodarki przestrzennej i budownictwa oraz rolnictwa i gospodarki żywnościowej • Wielkie zagrożenie czy ...

powrót

Geodezyjna Izba Gospodarcza

Budowanie autostrad, czyli gdzie stoją konfitury?

Inwencja twórcza urzędników sprawia, że niewygodną ustawę, zakłócającą swobodny dostęp do konfitur, można ominąć. W tym celu Andrzej Patalas, dyrektor ABiEA, zwraca się do Urzędu Zamówień Publicznych z zapytaniem (sugestią), czy wspomniana ustawa o zamówieniach publicznych jego obowiązuje, mimo oczywistego zapisu w jej treści i pomimo że już zdołał ogłosić i rozstrzygnąć kilkanaście przetargów na prace projektowe, mające określić lokalizacje przebiegu autostrad. W momencie ogłaszania tych przetargów pan dyrektor żadnych wątpliwości odnośnie obowiązywania rzeczonej ustawy nie miał.

W dziele integracji Polski z Europą Zachodnią warunkiem koniecznym do spełnienia jest ujednolicenie systemu komunikacyjnego poprzez zbudowanie sieci głównych autostrad o długości ponad 2500 km, zwanych od sposobu ich eksploatacji – autostradami płatnymi. W tym celu 27 października 1994 r. uchwalona została ustawa o autostradach płatnych i na jej podstawie utworzona, jako państwowa osoba prawna, Agencja Budowy i Eksploatacji Autostrad. Do zadań Agencji należy m.in. „nabywanie gruntów pod autostrady na rzecz Skarbu Państwa, prowadzenie przetargów i opracowywanie kryteriów oceny ofert w postępowaniu przetargowym”. Zgodnie z treścią ustawy o zamówieniach publicznych z 10 czerwca 1994 r. Agencja ogłosiła serię przetargów na wykonanie kompleksowych opracowań dokumentacji do wniosków o uzyskanie decyzji lokalizacyjnych, wraz z ich uzyskaniem, dla wszystkich prawie odcinków przewidywanych autostrad. Przetargi te zostały już rozstrzygnięte i znane są biura projektowe, które stosowną dokumentację opracowują.

Pełna treść artykułu w październikowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS