Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Lipiec 1996, Nr 7 (14) |


• Z teodolitem do wnętrza atomu - geodezja w eksperymentach fizyki cząstek elementarnych • Puścić gminę z torbami - rozmowa z Jarosławem Sobolem, architektem gminnym w Michałowicach • Kodeks etyki zawodowej geodety • Zasady naliczania stawki VAT dla mapy do celów projektowych • Geodezja na dobrej drodze - wystąpienie ...

powrót

Stanisław Grodzicki

XXIII Rajd Geodetów

Rajd Geodetów jest to impreza turystyczno-sportowo-rozrywkowa i rodzinna, pozwalająca zrelaksować się uczestnikom. Pierwszy rajd odbył się 23 lata temu w Puszczy Kampinoskiej.

Trochę historii

Głównymi organizatorami tej corocznej imprezy są przedstawiciele Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego, Państwowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego, Zrzeszenia Sportu i Turystyki „Ogniwo” i Stowarzyszenia Geodetów Polskich – Oddział w Warszawie. Rajdy geodetów odbywały się i odbywają przede wszystkim w tych ośrodkach, gdzie występują duże kompleksy leśne. Między innymi w Puszczy Kampinoskiej, Puszczy Bolimowskiej (Budy Grabskie), okolicach Otwocka, Zalewu Zegrzyńskiego i Popowa nad Bugiem. Rajd rozpoczyna się zawsze w piątek po południu i kończy w niedzielę po południu. Uzupełnieniem programu rajdowego są aranżowane przez organizatorów spotkania towarzyskie i dyskoteki.
Uczestnikami rajdów, oprócz geodetów z Warszawy, byli koledzy z Sieradza, Łodzi, Katowic, Skierniewic, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, a w ostatnich latach także z Wyszkowa, Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego. Niekwestionowanym rekordzistą, jeśli chodzi o liczbę występów, jest Lesław Wojtasik (reprezentant Sieradza), który uczestniczył w 21 rajdach.

Pełna treść artykułu w lipcowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS