wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Kwiecień 1996, Nr 4 (11) |


• Projekty geodezyjne realizowane w Europie w ramach współpracy międzynarodowej • Testujemy CADCore • Emerytury dla geodetów i kartografów • Uwagi dyrektora Departamentu Katastru, Geodezji i Kartografii Remigiusza Piotrowskiego do projektu ustawy „O katastrze nieruchomości" • Podziały gruntów rolnych • LandMAP ...

powrót

Jacek Smutkiewicz

Białe szaleństwo

W dniach 16-19 marca na stokach Pilska, Krakowski Oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich zorganizował VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Narciarskie Geodetów. Uczestników zakwaterowano w ośrodku narciarskim KWK Gliwice „Jontek” w Korbielowie. W imprezie wzięło udział około 120 osób – geodeci z rodzinami.

Uczestników podzielono na pięć kategorii zawodniczych:
I – dzieci geodetów do szkoły średniej włącznie,
II – niewiasty,
III – panowie do 35 lat,
IV – panowie między 35 a 45 lat,
V – panowie powyżej 45 lat.
Zawody otworzył prezes Krakowskiego Oddziału SGP dr inż. Mieczysław Jóźwik, który powitał zawodników i przedstawił harmonogram zawodów. Rozlosowaniem numerów startowych zajął się inicjator tych zawodów i dusza całego przedsięwzięcia – ulubieniec uczestników – kierownik zawodów dr inż. Tadeusz Szczutko.
W niedzielę 17 marca rozegrano slalom równoległy w formule OPEN, w którym zwyciężyli: Ireneusz Bogdaszewski (1 miejsce), Andrzej Biernacik (2) i Michał Biernacik (3).

Po obiedzie odbyła się prezentacja firmy Trimble Navigation z Krakowa, przedstawiono uczestnikom ideę i sposób wykorzystania stacji GPS w geodezji. Przedstawiciel Trimble obiecał, że w przyszłym roku slalom równoległy zawodnicy odbędą z odbiornikami GPS w plecakach i wyniki będą przedstawione w postaci graficznej na monitorze komputera. Kontynuacją tematyki GPS był wykład prof. dr. hab. inż. Kazimierza Czarneckiego. Na mistrzostwach był również obecny przedstawiciel Zeissa, który następnego dnia przedstawił najnowsze osiągnięcia tej firmy.

Pełna treść artykułu w kwietniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS