Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Kwiecień 1996, Nr 4 (11) |


• Projekty geodezyjne realizowane w Europie w ramach współpracy międzynarodowej • Testujemy CADCore • Emerytury dla geodetów i kartografów • Uwagi dyrektora Departamentu Katastru, Geodezji i Kartografii Remigiusza Piotrowskiego do projektu ustawy „O katastrze nieruchomości" • Podziały gruntów rolnych • LandMAP ...

powrót

Dariusz Osuch

Testujemy CADCore

Pierwszy z serii redakcyjnych testów oprogramowania.
Kilka miesięcy temu zaanonsowaliśmy akcję „Testujemy oprogramowanie”. Postanowiliśmy przyjrzeć się wnikliwie obecnym na polskim rynku programom dla geodetów. Na apel redakcji o nadsyłanie programów licznie odpowiedzieli ich dystrybutorzy i wciąż zgłaszają się następni. Kolejka oczekujących na testowanie mocno się wydłuża...

To doskonale, że jest wielu chętnych do poddania się weryfikacji. Nie wszyscy jednak pamiętają o tym, że same dyskietki to za mało. Klient (a my jesteśmy takim właśnie testowym klientem) dokonując zakupu oprogramowania powinien otrzymać komplet, podkreślam komplet, materiałów i powinny byś one w miarę możliwości w języku polskim. Nawet fakt, że sprzedawca deklaruje chęć dokonania instalacji i prezentacji działania programu u klienta, niczego nie zmienia. To po prostu musi byś na papierze!

Jako pierwszy dotarł do nas program CADCore z firmy INEL i nim właśnie zajmujemy się w tym miesiącu. To, że piszemy dziś o CADCore, nie zamyka dyskusji na jego temat. Nadal czekamy na sygnały od użytkowników tego i innych rodzajów oprogramowania. Wśród tych, którzy do nas napiszą, rozlosujemy nagrody – oczywiście w postaci programów. Bardzo liczymy na Waszą pomoc i udział w naszej wspólnej akcji!

1. Producent i dystrybutor
Producentem oprogramowania CADCore jest Hitachi Software Engineering Co., Ltd. z Japonii. Wyłączny przedstawiciel na Polskę to Przedsiębiorstwo Innowacji i Wdrożeń INEL Sp. z o. o. 01-817 Warszawa, ul. Kasprowicza 37 m 5, tel./faks 34-17-26. Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Sieradzu prowadzi pokazy i dwustopniowe szkolenia w zakresie obsługi oprogramowania i wdrażania opartej na CADCore technologii do produkcji mapy zasadniczej.

2. Do czego służy i dla kogo jest przeznaczony?
Program CADCore należy do grupy programów komputerowego wspomagania projektowania (CAD). Umożliwia tworzenie i edycję rysunku wektorowego oraz edycję obrazów rastrowych binarnych. Dostępny jest pakiet do półautomatycznej wektoryzacji obrazu rastrowego. CADCore przeznaczony jest dla firm geodezyjnych zajmujących się przetwarzaniem istniejących map analogowych na postać numeryczną.

Pełna treść artykułu w kwietniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama