wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Marzec 2008, Nr 3 (154) |


• Skarbonka powiatowa, czyli o opłatach za czynności geodezyjne w PODGiK-ach • Rozmowa z autorami projektu Prawa geodezyjnego wg pracodawców • Odpowiedź Jerzego Albina na lutowy wywiad z szefami GUGiK • Krajowy profil metadanych w zakresie geoinformacji • Zestawienie kontrolerów polowych

powrót

Jerzy Albin

Król jest nagi

Jeśli kontynuacja projektów, którymi kierowałem ja i moi poprzednicy, jest przedstawiana jako największy sukces obecnej ekipy GUGiK, to marnie się ona prezentuje. Co gorsza, obaj prezesi mylą intencje z faktami i rozpaczliwie szukają pomysłu na geodezję.

Jedną z dwóch części projektu Geoportal było dokończenie procesu informatyzacji ZSK, poprzez włączenie do IPE pozostałych ponad 180 powiatów. Przeciwstawiając się realizacji tego przedsięwzięcia, kierownictwo GUGiK świadomie postawiło się ponad decyzjami polskiego rządu z kwietnia 2004 r., formalnie akceptującymi tworzenie Zintegrowanego Systemu Katastralnego, a w konsekwencji współfinansowanie tego projektu przez Polskę i UE.

Ani z tego wywiadu, ani z działań, jakie podejmowano, nie wynika nic, co wskazywałoby na dokonaną przez kierownictwo urzędu istotną zmianę koncepcji Geoportalu czy EGiB. Więc po co był cały ten szum? I co robiono przez wiele miesięcy, skoro realizowana jest poprzednia koncepcja, tyle tylko, że opóźniona i teraz nazywana swoją? Moim zdaniem szefowie GUGiK koniecznie chcieli coś zmienić, tylko nie mieli i do dziś nie mają na to pomysłu. To jest podstawowy zarzut pod ich adresem, a wszelkie argumenty, które sami podnoszą, są tego konsekwencją. Gdyby rzeczywiście mieli jakiś pomysł, to co stało na przeszkodzie, żeby wprowadzić zmiany w projektach? Na pewno po półtora roku działania powstałaby nowa jakość. Tego nie ma, są tylko opowieści, które można między bajki włożyć...

Pełna treść polemiki w marcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS