Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-10-06| Geodezja, Mapy, Instytucje, Imprezy, Kataster

O scaleniach gruntów w walce z powodzią

30 września 2010 r. w Krakowie odbyła się IV Międzynarodowa Konferencja Województwa Małopolskiego pod hasłem „Scalenia gruntów instrumentem ochrony przed powodzią”.


O scaleniach gruntów w walce z powodzią

Tematem spotkania była ochrona gruntów przed powodzią za pomocą scaleń i wymiany gruntów. Do udziału w niej zaproszono specjalistów z kraju i zagranicy. Swoimi doświadczeniami podzielili się m.in. partnerzy z Turyngii. Dyrektor Urzędu ds. Rozwoju Obszarów Wiejskich i Urządzeń Rolnych w Meiningen Knut Rommel zaprezentował referat pt. „Urządzenia rolne – scalenia gruntów – ważnym instrumentem działań w zakresie ochrony obszarów wiejskich przed powodzią”. Swoje wystąpienia mieli również:
• zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki Ziemią MRiRW Jerzy Kozłowski („Instytucja scalenia i wymiany gruntów w procesie inwestycji zapobiegających skutkom powodzi”), doc. Andrzej Dobrowolski z IMGW („Nowa idea ochrony przed powodzią: nauczyć się żyć z powodziami”),
• Elżbieta Nachlik z Instytut Inżynierii i Gospodarki Wodnej Politechniki Krakowskiej („Miejsce Małopolski w programie ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły”),
• dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie dr Jerzy Grela („Pilotażowe rozwiązanie w zakresie przygotowania map zagrożenia powodziowego na przykładzie rzeki Raby”),
• burmistrz Starego Sącza Marian Cycoń (Gmina Stary Sącz Problemy z powodzią i koncepcje ochrony),
• Mikołaj Smyk z Dolnośląskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych („Scalenia gruntów ważnym instrumentem ochrony przed powodzią”),
• Waldemar Mioduszewski z Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego w Falentach („Rola małej retencji na terenach rolnych”).

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyli w niej przedstawiciele urzędów centralnych, urzędów branżowych, administracji rządowej i samorządowej, uczelni wyższych oraz organizacji pozarządowych.

Organizatorem spotkania był Departament Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, a patronat honorowy objęli marszałek województwa małopolskiego Marek Nawara oraz J.M. rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie prof. Janusz Żmija.

Referaty z konferencji

Źródło: GeoMałopolska


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS