wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-07-23| GIS, Instytucje, Imprezy

We wrześniu o geowizualizacji dziedzictwa kulturowego

Instytut Geodezji i Kartografii oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) zapraszają na seminarium „Geowizualizacja zasobów dziedzictwa kulturowego w internecie”. Impreza odbędzie się 7 września br. w Warszawie.


We wrześniu o geowizualizacji dziedzictwa kulturowego

Podczas seminarium zaprezentowane zostaną wyniki projektu badawczego pn. „Metodyka opracowywania map zabytków ruchomych". Przedsięwzięcie realizowane jest przez Instytut Geodezji i Kartografii, Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (zespół portalu Polska.pl), Archiwum Główne Akt Dawnych oraz Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego i finansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W projekcie, obok celów naukowych związanych z metodycznymi podstawami przygotowania map zabytków ruchomych, realizowane są także założenia aplikacyjne, związane z propozycją wykorzystania systemu informacji geograficznej (GIS) – jako technologii i jako narzędzia – w celu integrowania cyfrowych kolekcji zasobów dziedzictwa kulturowego, prezentowania ich w jednym miejscu oraz zapewniania dostępu do zasobów ze wspólnego poziomu mapy internetowej.

Podczas seminarium przedstawione zostaną wyniki prac badawczych oraz opracowana na ich podstawie pilotażowa aplikacja internetowa. Zaprezentowana zostanie m.in. metodyka łączenia zabytków ruchomych z przestrzenią geograficzną, architektura internetowego systemu informacji geograficznej oraz możliwości opracowanej aplikacji. Seminarium towarzyszyć będzie wystawa archiwalnych dokumentów wykorzystywanych w projekcie.

Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest jednak ograniczona.

Program

Źródło: IGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS