Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-06-02| Geodezja, Firma, Software, Instytucje, Kataster

GeoMedia firmy Intergraph w czeskim Geoportalu


Firma Intergraph Corp. poinformowała, że Czeski Urząd Geodezji i Katastru (CUZK) rozszerzył serwis mapowy portalu geoportal.cuzk.cz o możliwość zaimplementowania przez klientów oprogramowania GeoMedia WMS Data Server.

Platforma Web Map Services (WMS), produkt Open Geospatial Consortium, umożliwia odczytywanie i pobieranie obrazów (map rastrowych) z serwera. Technologia GeoMedia, firmy Intergraph, służy z kolei do integracji danych zapisanych w różnorodnych formatach, w których prowadzone są m.in. zbiory czeskiego zasobu geodezyjno-kartograficznego. Umożliwia również druk danych rastrowych i wektorowych zgodnie ze specyfikacją WMS oraz ich automatyczny eksport w zażądanym formacie.

Czeski Geoportal pełni rolę internetowego magazynu, w którym klienci mogą zamówić mapy cyfrowe i analogowe, zaś instytucje państwowe i agencje ściągnąć z niego dane geoprzestrzenne dla obszaru całego kraju. Portal ułatwia sprawdzenie, zamówienie i wykorzystanie danych geograficznych, zarówno do celów publicznych i komercyjnych, jak i na potrzeby administracji. Dzięki niemu Czeski Urząd Geodezji i Katastru może także szybciej aktualizować dane zasobu. W 2004 roku portal otrzymał w Czechach tytuł najlepszej geoaplikacji.

Intergraph Corp., AB


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS