Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-07-10| GIS

Strefa buforowa przy granicy z Białorusią dostępna w Geoportalu

W ramach współpracy ze Strażą Graniczną w serwisie Geoportal.gov.pl dodana została nowa warstwa – „Strefa buforowa przy granicy polsko-białoruskiej”.


Strefa buforowa przy granicy z Białorusią dostępna w Geoportalu

Pokazuje ona obszary objęte czasowym zakazem przebywania w strefie nadgranicznej przyległej do granicy państwowej Polski z Republiką Białorusi. Warstwa została zamieszczona w zawartości mapy na pierwszej pozycji.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji z 12 czerwca 2024 r. w okresie 90 dni od dnia wejścia w życie tego aktu strefa zakazu przebywania obejmuje długość granicy w następujących odcinkach:
• 60,67 km – w zasięgu terytorialnym placówek Straży Granicznej w Narewce, Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych oraz Czeremsze,
• około 44 km – 200 m od linii granicy państwowej,
• około 16 km – w rejonie rezerwatów przyrody, strefa wynosi około 2 km.

Wprowadzenie strefy ograniczającej obecność osób postronnych w rejonie działań służbowych Straży Granicznej ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno osobom postronnym, jak i funkcjonariuszom Policji, Straży Granicznej i żołnierzom, a także ograniczenie aktywności działań grup przemytniczych ułatwiających proceder nielegalnej migracji.

Warstwa „Strefa buforowa przy granicy polsko-białoruskiej” pozwala na łatwe i szybkie zorientowanie się w zasięgu obszarów objętych zakazem, co jest szczególnie istotne dla mieszkańców oraz osób planujących podróże w rejonie strefy nadgranicznej.

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS