Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-07-09| Prawo, Kataster

Gdzie najdłużej czeka się na wpis w KW? Nowe wyniki z większej liczby sądów

Dr hab. inż. Waldemar Izdebski opublikował wyniki badania dotyczącego czasu oczekiwania na wpis do księgi wieczystej, w którym uwzględnił informacje z większej liczby sądów rejonowych.


Gdzie najdłużej czeka się na wpis w KW? Nowe wyniki z większej liczby sądów

Przypomnijmy, że pierwsze wyniki, o których pisaliśmy TUTAJ, odnosiły się do ponad 200 sądów rejonowych. Najnowsze – już do 344.

Jak podaje w serwisie X (dawniej Twitter) Waldemar Izdebski, średni czas oczekiwania na wpis do KW w skali kraju to 3,6 miesiąca. Jeżeli chodzi o województwa (patrz mapa obok), to sytuacja najlepiej wygląda w dolnośląskim (2,1 miesiąca), a najgorzej w podkarpackim (6,2 miesiąca).

Ponadto Waldemar Izdebski zaprezentował zestawienia powiatów o najdłuższym i najkrótszym czasie oczekiwania (tabele poniżej). W tym pierwszym rankingu na szczycie znalazł się powiat giżycki z 16 miesiącami, zaś w tym drugim – powiat żuromiński z 1/4 miesiąca.

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS